EP u rukometu

Slovenci nadigrali Portugalce i ostali u igri za drugo mjesto koje možda vodi na Hrvatsku

Jure Dolenec (Slovenija)/Foto REUTERS

MALMOE Rukometaši Slovenije napravili su veliki korak ka polufinalu EURA svladavši u utakmici skupine II u Malmoeu Portugal s 29:25 (14:15).

U vrlo izjednačenoj utakmici od samog početka, u kojoj su briljirali vratari, Portugalci su pružili jako dobar otpor favoriziranoj Sloveniji. Ipak, Portugalci su u drugom dijelu napravili previše tehničkih pogrešaka pa u 48. minuti Slovenci po prvi puta vode s tri razlike (24:21), a u 51. minuti povećavaju na 27:22 te rješavaju utakmicu.

Kod Slovenaca je Blaž Janc zabio 7, a Jure Dolenec 6 golova, dok je Portugal predvodio Andre Gomes (6), uz 15 obrana Aldreda Quintane.

U ovoj skupini kasnije igraju Norveška – Island te Mađarska – Švedska.

Vode Norveška i Slovenija s po 6 bodova, a Portugal je ostao na 2 boda i izgubio sve šanse za polufinale.