Dramatični finiš

Premijer liga rukometaša: Zamećani prokockali prednost

Foto R. Brmalj

VELIKA GORICA Utakmica 15. kola Premijerlige rukometaša Gorica – Zamet 30:30 (12:16 ). Dvorana u Velikoj Gorici. Gledatelja 200. Suci Gladović, Volenik (Virovitica).

GORICA: Lončar, Ceković 2, Vladušić 1, Marjanović 8, Laljek 5, Krstanović 1, Matić 8, Nedić, Božiček, Dijanić, Ćavar 4 (2), Sladoljev, Buhiniček, Goršeta, Bura 1, Barišić.

ZAMET: Đurica, Martinović, Uzelac 2, T. Lučin 5, Starčević, Stojanović 6, Glavaš 4 (3), Sorić, Golik 5, Kružić 4, F. Lučin, Valković 4, Grozdek, Majić, Mrakovčić, Šunjić.

Isključenja: Gorica 6, Zamet 4 minute. Sedmerci: Gorica 4 (2), Zamet 3 (3).

Filip Glavaš je u dramatičnom finišu u Velikoj Gorici donesao vodstvo »Zametu« 30:29 no u posljednjem napadu Ivan Matić je izborio bod »Gorici«, 30:30 par sekundi prije kraja. Gosti su prokockali prednost, u prvom dijelu su imali šest golova prednosti, u 55. minuti su vodili 29:25, sve to im nije bilo dosta za pobjedu.

Zamećani su otišli na odmor s prednošću 16:12 ponajviše zahvaljujući efikasnom napadu, Jadranko Stojanović sa crte i njegovi suigrači s drugih pozicija su izrešetali mrežu Goričana i to toliko da je u više navrata razlika bila i veća. Gosti su počeli munjevito, Filip Glavaš je u 6. minuti pogodio za 5:1. Gostujući stroj za davanje golova nije zastajao, sredinom poluvremena Stojanović i Tin Lučin su povisili na 12:6.

U 25. minuti Vladušić je primaknuo »Goricu« na 14:10, taj je razmak ostao do kraja poluvremena. Prednost Riječana je u nastavku počela kopniti vrlo brzo, nestala je za samo sedam minuta početkom drugog poluvremena.

Prvo je Marjanovićš smanjio na 18:17 u 36. minuti da bi već u idućoj minuti Ćavar ostvario prvo izjednačenje na utakmici, 18:18.Poslije još dva izjednačenja Stojanović je 45. minuti odmaknuo Riječane na 24:22 da bi u 50. minuti Marin Kružić pogodio za 27:24.U 55. minuti Matija Golik je primaknuo Zamećane nadomak pobjedi golom za 29:25 ali je Matić tri minute potom smanjio na samo gol razlike da bi Ceković izjednačio 29:29, što je uvod u konačni remi.