EP rukomet 2018.

Norveški rukometaši porazili Srbiju; Berge: ‘Sada se možemo koncentrirati na Hrvatsku’

Ivana Vaupotić

ZAGREB  Prva utakmica  skupine I za Srbiju je označila kraj snova o borbi za medalje, a hrvatskim je navijačima još jednom potvrdila da će dvoboj s Norveškom u subotu navečer imati itekako veliku važnost.

U prvih pola sata igre viceprvaci svijeta nisu bili na svojoj uobičajenoj razini. Preciznije, napad im je dobro funkcionirao, ali obrana nikako nije uspijevala zaustaviti suparničke igrače.

Zapravo, norvešku igru najbolje će opisati čak sedamnaest primljenih golova u prvom dijelu. Nastavak je, pak, donio preokret. Bojan Beljanski Srbiji je donio vodstvo (18:17) u 32. minuti, a zatim je krenula serija Skandinavaca.

U idućih pet minuta Norveška je zabila isto toliko golova i utabala  put do pobjede. Srpski rukometaši pokušali su se izvući iz »crne rupe«, u tri navrata imali su i napad za smanjenje zaostatka na dva gola, ali Torbjorn Bergerud svojim ih je obranama dovodio do očaja.

–  Sada se možemo koncentrirati na Hrvatsku. Bit će to prava utakmica, prepuna uzbuđenja i neizvjesnosti – poručio je izbornik Norveške Christian Berge.