EP rukometašica

NOVI PORAZ Hrvatska nakon Španjolske izgubila i od Mađarske, drugi krug sve dalje

Katarina Ježić/Foto Arhiva NL

Mađarice su bile najizgledniji kandidat u skupini kojemu možemo otkinuti bodove, ali nažalost naše djevojke nisu uspjele, izgubile su 24:18.

MONTBELIARD U susretu 2. kola C skupine Europskog prvenstva u Francuskoj, hrvatske rukometašice izgubile su od Mađarske 18:24 (9:12) upisavši i drugi poraz nakon kojeg su sve dalje od plasmana u dugi krug natjecanja.  Nakon što su EP otvorile porazom od Španjolske sa 18:25, odabranice izbornika Nenada Šoštarića doživjele su poraz i od Mađarske.

Mađarice su bile najizgledniji kandidat u skupini kojemu možemo otkinuti bodove, ali nažalost naše djevojke nisu uspjele. Mađarska je povela 4:1, te 7:2. Hrvatska je u 20. minuti igre uspjela smanjiti na dva gola zaostatka (6:8), no Mađarice su serijom 3-0 pobjegle na “plus pet” (11:6). Do poluvremena su hrvatske rukometašice uspjela smanjiti na tri gola minusa (10:13).

Mađarice su bolje otvorile i nastavak susreta. Zabile su prva tri gola za velikih 16:10. U 43. minuti imale su sedam golova prednosti (19:12), a minutu kasnije i “plus osam” (20:12). Na koncu susret je završio pobjedom mađarske vrste 24:18.

U posljednjem susretu u skupini Hrvatska će za dva dana igrati protiv Nizozemske koja je u prvom kolu pobijedila Mađarsku s tri gola razlike.

SKUPINA C

HRVATSKA – Mađarska 18-24 (10-13)Nizozemska – Španjolska (večeras) 1. Španjolska 1 1 0 0 25:18 22. Nizozemska 1 1 0 0 28:25 23. Mađarska 2 1 0 1 49:46 24. HRVATSKA 2 0 0 2 36:49 0

3. kolo – 5. prosinca: Nizozemska – HRVATSKA (18.00), Mađarska – Španjolska