Prva liga rukometaša - jug

Kozala u derbiju bolja od Senja, Crikveničani svladali Solin

Antonio Tomaš (Kozala)

RIJEKA Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Senj 33:26 (14:11). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 300. Suci. Duspara i Rogić (Velika Gorica).

KOZALA: Ćaćan, A. Dunato 1, Islamović 4, Bertina 1, Ljevar 5, Štucin, D. Dunato 5, Sertić, Bartolović 3, Milih 1, Balas 1, Schlagenhauff, Pešić, Loparac, Tomaš 12.

SENJ: M. Nekić, Krajcar 8, Barbić 6, Cvjetković, Kačanić 1, R. Nekić, Deželjin 1, Krmpotić, Stanić, Montanari 4, Sukurica 3, Žunić 3, Jeličić.

Krasna rukometna atmosfera na susjedskom derbiju ovdašnjih prvoligaša u kojem je na koncu domaća Kozala svladala Senj 33:26. Na dobro popunjenim tribinama čulo se navijanje simpatizera domaćih i Senjana, koji su došli bodriti svoju momčad. Po početnom vodstvu gostiju 2:1, Riječani su polako počeli kontrolirati igru i rezultat, nanizali su uskoro seriju 4:0 i odvojili su se na 13:9 te dobili poluvrijeme 14:11.Momčad trenera Kozale Darka Dunata je i u drugom poluvremenu gospodarila parketom, razigrani Antonio Tomaš, strijelac čak 12 golova i suigrači su se odvojili na 21:14, uskoro su poveli i s devet golova razlike te se do kraja igralo gotovo u revijalnom tonu, sve do konačnih uvjerljivih 33:26.

MORNAR CRIKVENICA – SOLIN 29:25

CRIKVENICA  Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Crikvenica- Solin 29:25 (10:8). Gradska dvorana Crikvenica. Gledatelja 200. Suci: Gagula i Zorko (Zagreb).

MORNAR CRIKVENICA: Zena, Matejčić 1, Oroši 1, Lušić, T. Čupić 5, Huljina 5, F. Daskijević, Čirjak 5, Vučetić 5, Dokoza, Domijan, L. Ćupić, Car 6, Mataija 1.

SOLIN: Režić, Tukić 3, J. Smoljo 10, Boban 1, Jukić, Perak, Vrgoč 5, Bosančić, L. Smoljo 6, Tokić, Škomrlj, Radnić, Barbić, Porča.

Rukometaši Mornara Crikvenice su uzdignutih ruku napustili parket crikveničke dvorane budući da su u ogledu nekadašnjih elitnih ligaša matirali goste iz Solina 29:25. Osjetniju razliku u ovom susretu domaća momčad napravila je prvo krajem prvog dijela i odmah potom na početku nastavka utakmice, kada su pogotkom Ivana Vučetića Crikveničani poveli 12:8. Još je, međutim, bilo puno do kraja, borbeni Dalmatinci nisu bacali koplje u trnje, korak po korak su se približavali i sredinom drugog dijela izjednačili su na 19:19. Tada je domaći trener Saša Ilić pozvao minutu odmora, nakon te 45. minute njegovi igrači su se trgnuli, uspjeli su igru preokrenuti u svoju koristi i povesti 24:20. Tu značajnu prednost zadržali su do kraja susreta u kojem su tako na koncu uspjeli osvojiti prve bodove u ovoj sezoni.Ostali rezultati 4 kola: Rudan Labin – Balić-Metličić 20:19, Trogir – Hrvatski dragovoljac 34:19, Buzet – Karlovac 29:22, Metković Mehanika – Ribola Kaštela 18:18.

Poredak: Buzet 8, Trogir 7, Kozala 6, Metković Mehanika 5, Balić-Metličić, Rudan Labin i Senj 4, Ribola Kaštela 3, Mornar-Crikvenica, Solin i Hrvatski dragovoljac 2, Karlovac 1 bod.