NIže rukometne lige

Kozala donijela puni plijen s Gripa, novi poraz Kiraca

Rukometašice Zameta II i Senie poražene u Velikoj Gorici, odnosno Dugom Selu

SPLIT Utakmica 3. kola Prve lige rukometaša – jug: Split – Kozala 29:32 (15:16). Dvorana Gripe. Gledatelja 100. Suci Mikelić i Parađina (obojica Solin).

SPLIT: Meštrović, Tolić, Perkušić, Medić 5, Lozina 6, Šimić, Antičević 2, Žeravica 5, Škarica 2, Volarević 5, Mitar, Musulin 1, J. Bradarić, Poparić 3, T. Bradarić.

KOZALA: Ćaćan, Nikpalj, Vukičević 1, Zdunić 1, Gašparović, F. Ljevar 5, Ribarić 12 , Maljavac, Ćunko, L. Ljevar 7, Štucin, Milih 2, Islamović 4 , Pešić, Loparac.

Andro Ribarić s 12 golova, od kojih je osam iz sedmeraca, i njegovi kozalski suigrači su u Splitu ostvarili drugu pobjedu zaredom, uljepšali su si tjedan i čekanje dolaska »Ribole Kaštele« u idućem kolu. Riječani su dobili pouvrijeme 16:15, »Split« ih je sustigao u nastavku, bilo je neriješeno do posljednjih deset minuta kada se momčad trenera Darka Dunata definitivno odvojila i na koncu je slavila kišom golova 32:29.

BIOGRAD – MORNAR CRIKVENICA 29:27

BIOGRAD Utakmica 3. kola Prve lige rukometaša – jug: Biograd – Mornar Crikvenica 29:27 (14:6). Dvorana u Biogradu. Gledatelja 200. Suci: Bulum, Carević (oba Metković).

BIOGRAD: Tomić, B. Jelčić 1, F. Došen, J. Došen, Pribilović, Troskot 1, Škara 2, Marčić, Pavlović, Kapitanović, H. Jelčić, Tolić, Duvnjak 8, Markić 13, Sakić 4.

MORNAR CRIKVENICA: Zena, Oroši 1, T. Daskijević, Matejčić 2, Čupić 2, Huljina 3, Melon 5, Medvedec 3, Zarev 9, F. Daskijević, Stanić 1, Stupar 1, Dokoza.

Crikvenički rukometaši su poraženi u Biogradu, igrače trenera Valtera Matoševića je bodova stajalo blijedo izdanje u prvom poluvremenu, poslije pola sata igre domaćini su vodili čak 14:6. U nastavku su okrenuli ploču, zaigrali su odlično i smanjili su prvo na 21:19 da bi čak i izjednačili na 24:24. Bili su u igri do posljednje minute kada su zaostajalo za korak,28:27 ali efikasni Tony Zarev i suigrači nisu uspjeli, dalmatinska ekipa je slavila 29:27.

Ostali rezultati: Dubrovnik – Hrvatski dragovoljac 27:19, Trogir – Buzet 25:22, Ribola Kaštela – Karlovac 27:24, Metković Mehanika – Solin 25:25. Poredak: Dubrovnik 6, Metković Mehanika 5, Kozala 4, Karlovac 4, Trogir 4, Ribola Kaštela 4, Buzet 4, Biograd 2, Hrvatski dragovoljac 2, Solin 1, Mornar Crikvenica, Split bez bodova.

DUGO SELO – ZAMET II 37:30

DUGO SELO Utakmica 3. kola Druge lige – zapad: Dugo Selo – Zamet II 37:30 (17:16). Dvorana u Dugom Selu. Gledatelja 100. Suci Kembrović (Bregana), Trčak (Samobor).

DUGO SELO: Budić, Šekuljica 1, Čamber 10, Martinović 2, Jakešević 1,Kanturam,Slišković 5, Bebek 12, Pavić, Galić 3, Svetec 3, Šebalj, Franjić.

ZAMET II: Pleša 2, Perčić – Bahtiri, Pleše 4, Močibob 3, Skokandić, Posavac 4, Možetić, Krizmanić 4, Polić, Bukvić 6, Hren, Hodžić 3, Pifar 2, Đuzel 2.

Zamećanke su u Dugom Selu doživjele prvi ovosezonski poraz u duelu s bivšim prvoligašicama. Do odmora su gošće igrale sa onim iskusnijim u sastavu i »Dugo Selo« je poslije 30 minuta igre vodilo 17:16. Kako za Zamećanke nema imperativa rezultata već je važno stjecanje iskustva u nastavku je trener Edo Šmit dao priliku kadetkinjama, te su domaće na koncu pobijedile uvjerljivo 37:30. Istaknutija u riječkoj ekipi je bila golmanica Patricija Hren.

UDARNIK – SENIA 31:26

VELIKA GORICA Utakmica 3. kola Druge lige rukometašica – zapad: Udarnik – Senia 31:26 (17:16). Dvorana u velikoj Gorici. Gledatelja 100. Suci Kovačević (Zaprešić), Šoić (Samobor).

UDARNIK: Lukinić, Krsnik 5, Jambrešić, Sertić 5, Lovrić, Perković 1, Kusanić 9, K. Tomljanović 1, Skrbin 2, Krizmanić, Vučičević, I. Tomljanović, Lukač, Antonić 7, Katalinić 1.

SENIA: Kren, Kazić, Zrilić 7, Škrgatić, Barbić, Crnjak, Deželjin, Anđela Prpić 1, Zugan, Nekić 4, Bradanović 6, Samardžić, Cvjetičanin 7, Katalinić, Anika Prpić, Dorić.

Utakmica u Velikoj Gorici je bila dosta izjednačena i zanimljiva, a domaće su uglavnom vodile s golom do tri gola razlike. »Senia« je izjednačila uoči kraja prvog poluvremena kojeg je »Udarnik« ipak dobio 17:16. Sredinom nastavka je došlo do odluke kada su se Velikogoričanke odvojile na pet koraka prednosti, tu su prednost održale do konačnih 31:26.

Ostali rezultati: Karlovac – Rudar 24:21, Zaprešić – Rovinj 24:21, odgođene su utakmice Ivanić – Sloga, Lokomotiva II – Samobor. Poredak: Dugo Selo 6, Zamet II 4, Samobor 4, Zaprešić 4, Karlovac 4, Ivanić 2, Rudar 2, samobor 2, Udarnik 2, Sloga 2, Senia, Lokomotiva II i Rovinj bez bodova.