Prva liga rukometaša

Kirci se oprostili od navijača porazom od Solina, Kozala uvjerljiva protiv Trogira

Darko Dunato, trener Kozale/Foto Arhiva NL

CRIKVENICA Utakmica 21. kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Crikvenica – Solin 26:30 (14:12.) Gradska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 150. Suci Jurić, Marčinković (oba Bjelovar).

MORNAR CRIKVENICA: Zena, Oroši 1, Matejčić 4, Zarev 4, Čupić 6, Huljina 3,F. Daskijević, Stupar 1, Mijić 2, Stanić 2, Car 3, Domijan, Dokoza, Melon.

SOLIN: Ćićerić 8, J. Smoljo 5, M. Smoljo 5, Boban 6, Pojatina 1, Jukić, Đonić, Perak, vrgoč, Penović, Barbić, L. Smoljo 5, Kaštelančić.

Solin je matirao Mornara Crikvenicu 30:26 u utakmici u kojoj su domaći poveli 4:0, a uz to u čak deset prvih minuta nisu dalmatinskim gostima dopustili niti da uputi udarac prema golu. Kirci su međutim potom jednostavno uvukli vesla pa su gosti s raspoloženim golmanom Penovićem na odmoru već imali manji zaostatak – 14:12. Solin je ubrzo izjednačio na 14:14, a u 49. minuti i prvi puta poveo, 21:20. Gosti su kasnije poveli 25:22 i odjurili u pobjedu.

KOZALA – TROGIR 36:29

RIJEKA Utakmica 21. kola prve lige rukometaša: Kozala – Trogir 36:29 (17:16). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 200. Suci Duspara, Rogić (Velika Gorica).

KOZALA: Balas 1, Blažina 1, F. Ljevar 5, Štucin, Tomas 10, L. Ljevar 2, Barišić, Islamović 6, Maljavac, Schlagenhauff 1, Pešić, Borović 1, Braut 4, Milih 4, Loparac 1, Žepina.

TROGIR: Špika 2, Družić, Viljac, Piteša 6, Drnasin, Milat, Vrančić, Trivković 6, Perkušić 6, Plazibat 9.

Vjerni navijači mladih rukometaša Kozale su svjedočili još jednom uspjehu svojih mladih ljubimaca. U paljbi šuteva i golova Trogir je poklekao pred naletima razigranog Antonija Tomaša, strijelca čak deset golova i ostalih uzdanica trenera Darka Dunata. Među strijelce se čak upisao i golman Matija Loparac. Dalmatinci su na kozalskom parketu održavali korak do odmora, Riječani su dobili poluvrijeme 17:16, a onda su prebacili u veću brzinu i projurili kraj Trogirana. Početkom nastavka Dino Islamović i suigrači su ostvarili veliku seriju od čak 8:1, uskoro su poveli i 27:18 što je bilo itekakav zalog za konačni uspjeh, na kraju je 36:29 za raspucane Kozalčane.