Novi bod u kvalifikacijama

KVALIFIKACIJE ZA EURO Domagoj Duvnjak 22 sekunde prije kraja pogodio za remi u Beogradu

Luka Stepančić pokušava proći Mijajla Maršenića i Nemanje Zelenovića/S. ILIĆ/PIXSELL

U skupini Hrvatska vodi sa 5 bodova, Švicarska ima 4, Srbija 2, a Belgija 1 bod. Na Europsko prvenstvo idu dvije najbolje momčadi iz skupine. Hrvatska i Srbija igraju opet već u nedjelju u Zadru od 20.30 sati.

BEOGRAD Utakmica 3. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo rukometaša, skupina 2: Srbija – Hrvatska 25:25 (13:13). Štark Arena. Gledatelja 5.000. Suci: Zotin, Volodkov (Rusija)

SRBIJA: Crnoglavac 2, Cupara, Dimitrijević, N. Ilić 2 (2), V. Ilić 4, Krsmančić 1, Kukić 4, Marsenić 1, Milosavljev, Mošić 1, Pešić 4, Pušica, Radivojević 1, Vorkapić 2, Vujić, Zelenović 3.

HRVATSKA: Bećiri, Božic Pavletić 2, Duvnjak 7, Gadža, Ivić, Karačić 3 (1),Mamić 4, Mandić 1 (1), Musa 1, Šego, Šipić 2, Stepančić 2, Štrlek 3, Vekić, Vida, Vranković.

Isključenja: Srbija 6, Hrvatska 8 minuta. Sedmerci: Srbija 2 (2), Hrvatska 3 (3).

Bilo je 25:24 za domaćine kada je Domagoj Duvnjak pogodio za 25:25 nakon 59:38 minuta igre. Bilo je to posljednje, trinaesto izjednačenje jer srpski posljednji napad nije uspio. Osim Duvnjaka, Hrvatsku je spasio poraza i odlični vratar Marin Šego sa 14 obrana.

Srbija je u grču počela nadmetanje, dugo se mučila u napadu nasuprot hrvatskoj zoni »5-1«. Dovoljno je reći da je prvi pogodak postigla tek u osmoj minuti. Hrvatski gosti su odmah poveli golovima Marka Mamića i Domagoja Duvnjaka, a kada su u 11. minuti odmaknuli na 4:1, srpski izbornik Nenad Peruničić je bio prisiljen pozvati minutu odmora. Lino Červar je zadovoljan otvaranjem utakmice apelirao na mirnu igru svojih igrača. Dobro su ga čuli, nastavljajući do sredine poluvremena igrati »gol za gol« kada su se domaćini približili na 7:6 u 19. minuti. Tri minute potom Mošić je izjednačio na 8:8. Mandić je skupio već dva isključenja, a njegov izlazak otupio je čvrstinu hrvatske obrane te je do odmora bilo ukupno šest izjednačenja do konačnih 13:13.

Domaćini su svoje prvo vodstvo 14:13 golom Krstančića izborili u prvom napadu u nastavku, ubrzo je Zelenović povećao na 16:14. Hrvatski dugi lov za zaostatkom je dao ploda u 48. minuti kada je Mamić pogodio za 20:20, u 52. minuti Duvnjak je donio vodstvo 21:20, a na koncu je bilo 25:25.

Hrvatska i Srbija igraju opet već u nedjelju u Zadru od 20.30 sati.