EP u rukometu

KRAJ: Luka Stepančić sa sirenom pogodio pobjedu protiv Češke i nastavak pobjedničkog niza

Marko Mamić/Foto REUTERS

RIJEKA Za hrvatsku reprezentaciju poslije uzbudljive jurnjave brzacima s Njemačkom dolazi dobrodošlo razdoblje mirne plovidbe, nadmetanja sa Češkom danas od 16 sati i u srijedu sa Španjolskom.

Marko Mamić, hrvatski visoki i snažni lijevi bek, bio je jedan od uzročnika preokreta s Nijemcima, unijevši svojim ulaskom u igru pomutnju u do tada čvrstu njemačku zonu »6-0«.

– Super smo zadovoljni, imamo još dva kola u skupini, a mi smo već u polufinalu – poručio je Mamić. – Mislim da je to isto jako veliki plus. Ne trebamo se opustiti, moramo ostati u ovom natjecateljskom ritmu. Igramo odlično, sada se treba što bolje pripremiti za protivnika u polufinalu. Navijači? Navijači su. Svaka čast. Razmaziš se na to da Hrvati imaju odlične navijače, ali uvijek te iznenade.

Utakmica 3. kola skupine I: Hrvatska – Češka 22:21 (11:9). Dvorana Wiener Stadthalle u Beču. Gledatelja 5000. Suci Kurtagić i  Wetterwik (Švedska).

HRVATSKA: Marić 3, Duvnjak 1 (1), Hrstić 2, Stepančić 3, Horvat, Šarac 2, Karačić, Musa, Mamić 5, Cindrić, Brozović 1, Matanović 2, Mandić 3, Šipić, Šego, Ašanin.

ČEŠKA: Mrkva, Hrstika 4, Becvar, Jurka 1, Horak 1, Galia, Kasparek 3, Babak, Cip 1, Vanco 1, Zdrahala 7 (4), Patzel 3, Solak, Muberzem, Zeman, Mojzis.

Isključenja: Hrvatska 6, Češka 6 minuta. Sedmerci: Hrvatska 2 (1), Češka 4 (3).

60. minuta (22:21): Kraj utakmice u Beču. Hrvatska je nastavila niz pobjeda ponajviše zahvaljujući sjajnom vrataru Ašaninu, koji je sakupio deset obrana, i Luki Stepančić koji je praktički sa sirenom pogodio za konačnih 22:21.  Najbolji strijelac bio je Marko Mamić s pet golova. Ovom pobjedom hrvatski rukometaši napravili su još jedan korak prema prvom mjestu u skupini što vrlo vjerojatno znači i izbjegavanje Norvežana u polufinalu. Dobra vijest je i da je izbornik Červar odmorio dobar dio onih standardnih igrača, uveo je tek Duvnjaka da uspješno izvede jedan sedmerac.

50. minuta (19:17): Matanović i Mamić su u 50. minuti pogodili za 19:17 i novo vodstvo Hrvatske nakon što su Česi sustigli prednost “kauboja”, imali i napad za vodstvo. Sjajni Ašanin drži Hrvatsku u igri.

41. minuta (14:12):  Hrstka je s dva uzastopna pogotka približio Čehe na gol zaostatka, a onda je Mamić prošao i pogodio za povratak na dva gola prednosti.

31. minuta (11:9): Počelo je drugo poluvrijeme u Beču.

30. minuta (11:9): Kraj prvoga poluvremena. Hrvatska je prvim golom Stepančića povela 11:9 nakon prvih 30 minuta. Sredinom nastavka počela je bolje djelovati hrvatska obrana, a priključio se i vratar Ašanin s pet intervencija. Izbornik Lino Červar u prvom poluvremenu nije u igru uvodio dio svojih udarnih igrača (Duvnjak, Karačić, Cindrić…).

20. minuta (9:8): Hrvatski rukometaši nakon 20 minuta igre još uvijek drže gol prednosti.

10. minuta (5:4): Hrvatska u 10. minuti ima gol prednosti (5:4). Zabijali su Mamić, Hrstić, Šarac i Mandić.

1. minuta (0:0): Počela je utakmica u Beču. Hrvatska je osigurala plasman u polufinale, ali treba joj pobjeda kako bi osvojila prvo mjesto u skupini i time izbjegla Norvežane, vjerojatnog pobjednika skupine II, u polufinalu.

Skupina I

Hrvatska – Češka       22:21

Bjelorusija – Španjolska       18.15 sati

Austrija – Njemačka       20.30 sati

Hrvatska       4       4       0       0       105:91       8

Španjolska       3       3       0       0       94:77       6Njemačka       3       1       0       2       81:81       2Austrija       3       1       0       2       81:86       2Bjelorusija       3       1       0       2       74:87       2Češka       4       0       0       4       100:113       0

Sljedeće kolo (22. siječnja): Hrvatska – Španjolska (16 sati), Bjelorusija – Austrija (18.15 sati), Češka – Njemačka (20.30 sati).