SP u rukometu

Hrvatski rukometaši rutinski svladali Bahrein 32:20

Damir Bičanić/Foto REUTERS
Objavljeno: 16. siječanj 2019. u 18:41 2019-01-16T18:41:00+01:00

MUNCHEN Četvrta kolo B skupine Svjetskog prvenstva rukometaša Hrvatska – Bahrein 32:20 (19:9). Dvorana u Münchenu. Gledatelja 10.000. Suci Grillo, Leanzi (Argentina).

HRVATSKA: Stevanović 1, Duvnjak, Stepančić, Vida, 5 Horvat, Karačić, Blažević, Štrklek, 11 (1) Musa, Cindrić 1, Mandić 1 (1), Kozina 3, Vranković 4, Šipić 1, Šego, Bičanić 5.

BAHREIN: A. Merza, Salmahibi 2, Abdulrehda, Husain 1, Jalal 6 (6 (1), M. Merza 1, Basham 4, Yaseen 1, Madan 1, Al Salatra, Khamisa, Alfradan, Saad, Habib, Al Sayyad 4.

Isključenja: Hrvatska 6, Bahrein 10 minuta. Sedmerci: Hrvatska 4 (2), Bahrein 3 (1).

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je i četvrtu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj. Hrvatski rukometaši rutinski su odradili posao protiv Bahreina, slavili su na kraju s uvjerljivih 12 golova razlike - 32:20. Izbornik Lino Červar dao je priliku igračima iz drugoga plana, a svoje minute dobio je i povratnik nakon ozljede Luka Cindrić. U prvoj današnjoj utakmici u skupini B Island je svladao Japan 25:21.

»Kaubojima« sada predstoji iznimno važan dvoboj protiv Španjolske u četvrtak u 20.30 sati. Pobjedom bi osvojili prvo mjesto u skupini i u drugi krug natjecanja prenijeli četiri boda što bi nam otvorilo vrata polufinala. U slučaju poraza dalje nosimo dva boda, a u novoj skupini nas čekaju Francuska i Njemačka.