Prva pobjeda

EP rukomet 2018: Slovenija pobijedila Španjolsku i zakoplicirala situaciju u skupini

U susretu 4. kola skupine II drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva Slovenija je u Varaždinu pred 5,400 gledatelja pobijedila Španjolsku 31-26 (13-12) zakompliciravši situaciju u skupini. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Slovenija je u nastavku u potpunosti nadigrala Španjolce i izborila prvu pobjedu u drugom krugu i produžila nadu za plasman u polufinale, dok su Španjolci porazom ugrozili plasman među četiri najbolje ekipe prvenstva.Bila je to prva slovenska pobjeda protiv španjolske vrste na velikim natjecanjima. U dosadašnjih 12 međusobnih susreta na olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima Španjolska je upisala 11 pobjeda uz jedan remi. Na odmor se otišlo s minimalnim slovenskim vodstvom 13-12, a u nastavku su odabranici Veselina Vujovića odigrali fantastično. Nakon pet minuta igre imali su tri gola viška (18-15), u 37. minuti vodili su s pet golova prednosti (20-15), a u 45. minuti su imali ogromnih +7 (25-18).Španjolska je pet minuta prije kraja uspjela smanjiti na minus tri (28-25), ali više od toga nije išlo.Sloveniju su do pobjede predvodili Gašper Marguč s pet, te Blaž Blagotinšek i Borut Mačkovšek sa po četiri gola, dok su vratari Urh Kastelic (12) i Matevž Skok (3) imali ukupno 15 obrana. U španjolskim redovima najefikasniji su bili Ferran Sole sa šest i Adrian Figueras sa četiri gola.U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Makedonija i Češka.