Totalni podbačaj

Veliki riječki potop u Igalu: Primorje EB teško poraženo u 13. kolu regionalne lige

Foto D. Škomrlj

IGALO Utakmica 13. kola Regionalne lige vaterpolista: Jadran Carine – Primorje Erste banka 11:4 (1:0, 4:0, 5:4, 1:0). Plivalište u Igalu. Gledatelja: 200. Suci: Abramović (Crna Gora) i Virljević (Srbija).

JADRAN CARINE: Kandić, Ukropina 2, Popadić 1, Kovačić, Vidović 1, Markulov 3 (1), Baničević, Gardašević, Radović 1, Petković, Spajić, Pješivac 2, Šćepanović, Moskov 1.

PRIMORJE ERSTE BANKA: Jelovina, Radu, Petrić, Power 1, Peroš, Čunko, Tkač 1, Rakovac, Mudražija, Vrlić 1 (1), Vukičević, Paparić, Čubranić, Buljubašić 1.

Igrač više: Jadran C. 7 (4), Primorje EB 9 (1). Peterci: Jadran C. 1 (1), Primorje EB 2 (1).

Vaterpolisti »Primorja Erste banke« doživjeli su težak potop u Igalu, gdje ih je domaći »Jadran Carine«, drugoplasirani sastav lige svladao s čak 11:4! O totalnom podbačaju riječke ekipe svjedoči i činjenica da su Riječani prvi gol dali tek nakon 19 minuta igre. Kada već nisu bili djelotvorni u napadu, »primorjaši« su dobro krenuli u obrani. Pritom je vratar Duje Jelovina skupio čak šest obrana sačuvavši mrežu netaknutom do posljednje minute četvrtine kada ga je svladao Markulov 37 sekundi do prvog odmora.

U drugoj četvrtini je počelo odvajanje domaćih favorita, goste je stigla prava kanonada. Prvo je zabio Markulov, a onda su mu se pridružili Popadić i Pješivac koji su realizirali akcije s igračem više za vrlo visokih 4:0 nakon čega je gostujući trener Igor Pezelj pokušao naći spas u »time-outu«. Ni to nije pomoglo jer su domaćini opet izborili igrača više da bi Moskov pogodio za nedostižnih pet zaveslaja razlike.

Riječani u tom periodu nisu iskoristili niti jednu brojčanu prednost čime su još više popločili put ka porazu. Uz to su ostali bez udarne igle, napadača Cosmina Radua, koji je morao iz igre zbog tri osobne pogreške.

Zahuktali Crnogorci su samo povećavali vodstvo, uskoro je bilo čak 7:0 da bi tek onda Nathan Power pogodio za Riječane koji su prvi gol zabili nakon tek 19 minuta igre kada je utakmica odavno već bila riješena.