12. kolo Regionalne lige

Vaterpolisti Primorja EB izgubili u Budvi

Lovro Paparić / Snimio Roni BRMALJ

Utakmica 12. kola Regionalne lige vaterpolista: Budva – Primorje Erste banka 10:7 (4:3, 3:2, 1:1, 2:1)

BUDVA Utakmica 12. kola Regionalne lige vaterpolista: Budva – Primorje Erste banka 10:7 (4:3, 3:2, 1:1, 2:1). Plivalište u Budvi. Gledatelja: 300. Suci: Abramović (Kotor) i Ivanovski (Herceg Novi).

BUDVA: Radić, Manojlović, S. Četković 1, Franeta, B. Mitrović, S. Mitrović, Vujašević 1, Đurđić 3, Rašković, Popović, P. Četković 1, Dragović, Krivokapić, Vuksanović 4.

PRIMORJE ERSTE BANKA: Jelovina, Blažić, Petrić, Power, Peroš 1, Čunko, Tkač 1, Rakovac, Mudražija, Vrlić 1, Vukičević 2, Paparić 2, Čubranić, Buljubašić.

Igrač više: Budva 7 (2), Primorje EB 8 (1).

Vaterpolisti »Primorja Erste banke« pune su mreže i praznih ruku ušli u autobus u Budvi nakon što ih je istoimeni domaćin nadmašio s uvjerljivih 10:7. Oslabljena riječka ekipa bez  prvog centra, bolesnog Cosmina Radua, uglavnom je sve vrijeme bila u rezultatskom zaostatku i na kraju nije uspjela nadoknaditi zaostatak u kojem se našla poslije dvije četvrtine.

Domaćini su bolje krenuli u nadmetanje, brzo su poveli 2:0. Tada je stigla prva riječka reakcija i Maroš Tkač je prepolovio zaostatak. Crnogorci su ipak do odmora zadržali zaveslaj prednosti (4:3), ali nakon golova Duje Peroša, Mislava Vrlića i mladog Lovre Paparića početkom druge četvrtine rezultat je bio izjednačen (4:4), da bi uskoro reprezentativac Ante Vukičević gostima donio prvo i jedino vodstvo u Budvi.

Domaće »kapice« su, međutim, reagirale serijom 3:0, raspoloženi Bogdan Đurđić i Srđan Vuksanović te Bogdan Vujašević, donijeli su vodstvo 7:5, rezultat koji je bio i na »poluvremenu«.

»Budva« je obećavajuću prednost zadržala i do posljednjeg odmora, prije početka četvrte dionice bilo je 8:6.

Paparić je nepunih sedam minuta prije kraja smanjio razliku vraćajući nadu Riječanima koji su pokušavali izbjeći poraz, ali kada je Savo Četković u 29. minuti pogodio njihovu mrežu za 9:7, »Budva« se našla nadomak punom pogotku da bi razigrani Vuksanović uskoro samo potvrdio trijumf domaćina.