Svjetsko prvenstvo

Mislav Sever bez finala na 50 metara slobodno, pao još jedan svjetski rekord

Hrvatski plivač Mislav Sever nije se jučer uspio plasirati u finale na 50 m slobodno na na svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u kanadskom Windsoru. Član riječkog Primorja polufinale je završio na 12. mjestu s vremenom 21.62 što je za stotinku bolje od vremena kojeg je imao u kvalifikacijama. Najbrži je u polufinalu, kao i u kvalifikacijama, bio Rus Vladimir Morozov s vremenom 21.05 sekunde. Jučer je pao još jedan svjetski rekord o i to na 100 m leptir u muškoj konkurenciji. Južnoafrikanac Chad Le Clos je popravio svoj rekord za 36 stotinki i jučer je do zlata doplivao s vremenom 48.08, srebro je osvojio Amerikanac Tom Shields (49.04), a broncu Australac David Morgan (49.31).Katinka Hoszu je osvojila još jedno zlato, slavila je u utrci na 200 m leđno s vremenom 2:00.79. Druga je bila Ukrajinka Daryna (2:02.24), a treća Australka Emily Seebohm (2:02.65)

U utrci na 200 m prsno za plivače Nijemac Marco Koch je osvojio zlato s vremenom 2:01.21, drugi je bio Britanac Andrew Willis (2:02.71), a treći Rus Mihail Dorinov (2:03.09)

Na 100 m slobodno za žene slavila je Australka Brittany Elmslie s vremenom 51.81, srebro je pripalo Nizozemki Ranomi Kromowidjojo (51.92), a bronca Kanađanki Penny Oleksiak (52.01)

Na 800 m slobodno zlatno odličje je osvojila Amerikanka Leah Smith (8:10.17), srebro je osvojila još jedna Amerikanka Ashley Twichell (8:11.95), a broncu Australka Kiah Melverton (8:16.51).