Po prvi put osvojio ATP finale

Murrayu naslov i broj 1 nakon što je u velikom finalu u Londonu pobijedio Đokovića

Reuters

Reuters

Britanski tenisač Andy Murray osvojio je po prvi puta ATP finale i okončat će godinu kao najbolji tenisač svijeta nakon što je u velikom finalu u Londonu pobijedio Novaka Đokovića s 6-3, 6-4.

Dugoočekivani izravni dvoboj za poziciju broj 1 na ATP listi u potpunosti je pripao Murrayu, koji je postao 17. tenisač u povijesti koji godinu završava kao najbolji na ljestvici. Murray je u O2 Areni došao do 24. pobjede u nizu, a ovo mu je bio 44. osvojeni turnir u karijeri. Po prvi puta je o broju jedna odlučivao zadnji meč u sezoni, a Đoković nije uspio u naumu da, nakon dva tjedna, povrati čelno ATP mjesto jer je napravio je čak 30 neforsiranih pogrešaka u meču, u kojem je četiri puta gubio svoj servis.

Bio je to i 35. međusobni dvoboj Murraya i Đokovića te 11. pobjeda Škota.Ukupni nagradni fond u Londonu iznosio je 7,5 milijuna dolara, a pobjednik Murray je inkasirao čak 2,3 milijuna.