ZOI

Svendsen ispred Fourcadea, Fak četvrti na 15km

Četvrti Fak je imao dva promašaja zbog čega je morao trčati dodatnih 300 metara, te mu je brončani Moravec »pobjegao« za 14.3 sekunde. Fak je tako zasad ostao na jednoj osvojenoj olimpijskoj medalji u karijeri, onoj iz utrke na 10km u Vancouveru koju je osvojio za Hrvatsku.

KRASNAJA POLJANA Norvežanin Emil Hegle Svendsen (28) osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u biatlonu u disciplini 15 kilometara masovni start na ZOI u Sočiju, srebrnu medalju osvojio je Francuz Martin Fourcade (25), do bronce je stigao Čeh Ondrej Moravec (29), dok je bivši hrvatski reprezentativac koji sada nastupa za Sloveniju Jakov Fak (26) zauzeo četvrto mjesto.

Svendsen je do svog trećeg olimpijskog zlata, te četvrte medalje sa ZOI, a prve u Sočiju stigao s vremenom 42:29.1 minuta uz pogođenih svih 20 meta. Fourcade, koji je prošloga tjedna već osvojio dva zlata, u dohvatnoj utrci na 12.5km i pojedinačnoj na 20km, u završnom sprintu ostao je za nekoliko centimetara prekratak u nastojanju da osvoji treće zlato, ostvario je isto vrijeme kao Svendsen iako je imao jedan promašaj na strelištu pa je trčao jedan kazneni krug od 150 metara, dok je Moravec srebru iz dohvatne utrke dodao broncu iz masovnog starta sa 13.8 sekundi zaostatka za najboljima uz svih 20 pogodaka.

Svendsen je prije četiri godine u Vancouveru bio među najuspješnijim sportašima na ZOI sa dva zlata i jednim srebrom, a u Sočiju je do prve medalje stigao tek u četvrtom nastupu.

Inače, utrka biatlonaca na 15km prvotno se trebala održati još u nedjelju, ali je zbog magle prvo pomaknuta za ponedjeljak, ali vremenski uvjeti su ponovno onemogućili njezino održavanje, te je na kraju odvezena tek u utorak.

REZULTATI:

1. Emil Hegle Svendsen (Nor)   42:29.1 (0 promašaja) 2. Martin Fourcade (Fra)     0.0 (1) 3. Ondrej Moravec (Češ)    +13.8 (1) 4. Jakov Fak (Slo)      +28.1 (2) 5. Jevgenij Garaničev (Rus)   +56.2 (3) 6. Fredrik Lindstroem (Šve)   +1:01.4 (2) 7. Dominik Landertinger (Aut)  +1:03.7 (2) 8. Johannes Thingnes Boe (Nor)  +1:05.1 (1) 9. Brendan Green (Kan)    +1:09.2 (2) 10. Jean-Philippe Le Guellec (Kan) +1:12.5 (1)