ZOI Soči

Stochu zlato na maloj skakaonici

Stoch, vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa ove sezone, te svjetski prvak s velike skakaonice s prošlogodišnjeg SP-a, apsolutno je dominirao natjecanjem na skakaonici u RusSki Gorki Ski centru, imao je najduže skokove u obje serije, 105,5m u prvoj, te 103,5m u drugoj što mu je donijelo ukupno 278.0 bodova.

Srebrno odličje osvojio je 21-godišnji Slovenac Peter Prevc, koji je tako još jednom pokazao kako je skakač za velika natjecanja, jer je lani na SP osvojio srebro na velikoj i broncu na maloj skakaonici, sa 265.3 bodova (102,5m i 99,0m), dok je do bronce stigao aktualni svjetski prvak s male skakonice, Norvežanin Anders Bardal sa 264.1 bodova (101,5m i 98,5m).

Branitelj naslova olimpijskog pobjednika iz Vancouvera, te vlasnik četiri olimpijska zlata, Švicarac Simon Ammann natjecanje je završio na 17. mjestu sa 246.6 bodova, dok je najveći favorit Austrijanac Gregor Schlierenzauzer bio 11. sa 253.3 bodova.