Slavile protiv Njemica

Ruske odbojkašice osvojile EP

BERLIN – Odbojkašice Rusije osvojile su naslov europskih prvakinja nakon što su u finalu u Berlinu svladale domaću reprezentaciju Njemačke sa 3-1 (25-23, 23-25, 25-23, 25-14).

Ruskinjama je ovo 18. naslov europskih prvakinja kada im se pribroje naslov koje je osvojila reprezentacija SSSR-a, ali prvi nakon 2001. godine.

Njemice su drugi put zaredom ostale srebrne, prije dvije su godine izgubile finale u Beogradu od Srpkinja.

U susretu za treće mjesto do brončane medalje stigle su Belgijanke koje su sa 3-2 (23-25, 25-21, 28-26, 21-25, 15-11) svladale Srpkinje.

Hrvatske igračice osvojile su peto mjesto i tako osigurale izravan plasman na sljedeće EP.