NHL

New York i Chicago poveli

To je ujedno i prva pobjeda Rangersa nad Penguinsima u prvoj utakmici bilo kojeg dijela doigravanja.

NEW YORK New York Rangersi su poveli sa 1-0 protiv Pittsburgh Penguinsa u drugom krugu doigravanja Istočne konferencije pobijedivši ih sinoć nakon produžetka sa 3-2.Pobjedu je New Yorku donio gol Dericka Brassarda nakon samo tri minute igre u produžetku.

Rangersi su poveli nakon samo pet minuta igre pogotkom Benoita Pouliota, a na 2-0 su povećali tri minute prije kraja prve trećine kada je Carl Hagelin svladao vratara Penguinsa Mark-Andre Fleuryja.

Penguinsi su se oporavili u drugoj trećini zabivši dva gola čiji su strijelci bili Lee Stempniak i James Neal.

Branitelji naslova prvaka Chicago Blackhawksi također su poveli sa 1-0 pobijedivši sinoć Minnesotu Wild sa 5-2.

Patrick Kane i Bryan Bickell su zabili svaki po dva gola, a Marina Hossa jedan za Chicago.

Chicago sada ima pet uzastopnih pobjeda u doigravanju ove sezone i savršen omjer od 4-0 u svom United Centru.

Problemi su nastali kada je branič Wilda Jonas Brodin dobio kaznu od četiri minuteu 13. minuti prve trećine. Chicagu je trebalo nešto više od 90 sekundi da iskoristi prednost čovjeka više i Bickellovim pogotkom dođe do trećeg gola. Hossa je bio drugi igrač Chicaga koji je iskoristio power play.

Minnesota je konačno izjednačila dvije minute nakon početka zadnje trećine pogotkom Claytona Stonera, a izjednačila u sedmoj minuti kada je Kyle Brodziak svladao vratara Chicaga Coreya Crawforda.

No tada je uslijedila serija Chicaga – dva gola Patricka Kanea i još jedan gol Bickella.