Croatia Open - brzo klizanje

Martinić osvojio i sprint, Burić još jednom srebrna

Ivan Martinić / Foto Scena.hr

ZAGREB Drugog dana velikog međunarodnog natjecanja u brzom klizanju na kratke staze, Croatia Openu, kojemu je domaćin Hrvatski klizački savez, hrvatski reprezentativci ponovo su odradili odličan posao.

Nakon zlata na 1.500 metara, naš najbrži brzoklizač, senior Ivan Martinić, osvojio je i sprint na klizalištu Velesajam slavivši na utrci 500 m. Seniorka Katarina Burić reprizirala je srebro, poslije onoga u petak na 1.500 m, sada je isto uspjela i na 500 m.

Nakon dva dana natjecanja naši dečki drže prva dva mjesta (Ivan Martić i Jan Posavec), a djevojke prva tri (Katarina Burić, Valentina Aščić i Danijela Ivandić). U štafetama su pak i jedni i drugi danas zauzeli druga mjesta.

Pala su i dva nova osobna rekorda i to Martin Prantl na 333 i Jan Kovačić na 500 metara.

Posljednjeg dana 6. turnira iz Danubia serije u nedjelju će se voziti srednje duge discipline i skupljati finalni bodovi za ukupni poredak i plasman na veliku završnicu u ožujku u Belgiji.

Natjecanje starta od 9 sati, a ulaz na klizalište je besplatan.