21. siječnja 2020.
SP u Španjolskoj

Hrvatski paraolimpijac Dino Sokolović šesti u slalomu

Objavljeno: 24. veljača 2013. u 15:46 2013-02-24T15:46:14+01:00

LA MOLINA  Hrvatski paraolimpijac Dino Sokolović osvojio je šesto mjesto u slalomu u konkurenciji sjedećih skijaša na IPC Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju za osobe s invaliditetom koje se održava u španjolskoj La Molini.

Natjecanje se trebalo održati u subotu, međutim odgođeno je za danas zbog orkanskog nevremena koje je pogodilo La Molinu.

Sokolović je u prvoj vožnji načinio tri greške osvojivši sedmo mjesto, ali je trećim vremenom druge vožnje popravio svoj ukupni plasman u konkurenciji 35 skijaša. Svjetskim prvakom je postao Austrijanac Philipp Bonadimann, drugo mjesto je osvojio Japanac Taiko Moriu, dok je broncu osvojio Austrijanac Dietmar Dorn.

Naš ponajbolji skijaš s tjelesnim invaliditetom nadao se boljem rezultatu nakon što je na SP-u Sestrieru 2011. godine zauzeo 13. mjesto. Međutim, plasman na šestom mjestu je dokaz rasta njegove slalomske forme što je dobar putokaz za nastup na 11. zimskim paraolimpijskim igrama koje se održavaju u ruskom Sočiju od 7. do 16. ožujka 2014. godine.