Novi uspjeh

EP gimnastika: Seligman srebrni na konju s hvataljkama, Ude šesti

Reuters

Reuters

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman (32) osvojio je srebrnu medalju na konju s hvataljkama na Europskom prvenstvu u Glasgowu, dok je drugi hrvatski predstavnik u istom finalu Filip Ude (32) završio na šestoj poziciji.

Seligman je u finalu odradio svoju vježbu bez ijedne veće pogreške te je dobio ocjenu 14.866, a bolji od njega bio je samo mladi 19-godišnji Irac Rhys McClenaghan koji je briljirao i sa 15.300 uvjerljivo osvojio zlato. Uz Seligmana srebro je osvojio i Slovenac Sašo Bertoncelj (34), on je imao identičnu početnu ocjenu te je dobio identičnu ocjenu za izvedbu svoje vježbe kao i Seligman.Za Seligmana je ovo druga medalja s europskih prvenstava u karijeri, prije 10 godina u Lausannei bio je brončani. Ude u finalu nije odradio vježbu kao i u kvalifikacijama, izbacio je jedan težak element i samim time svoju početnu ocjenu spustio sa 6.1 na 5.5, pa iako nije napravio niti jednu veću pogrešku u izvedbi njegova završna ocjena bila je 14.000 što nije bilo dovoljno za medalju.Domaći favorit, aktualni svjetski prvak i olimpijski pobjednik na konju s hvataljkama Max Whitlock je loše odradio svoju vježbu u finalu te je sa 14.000 završio kao sedmi.