Svjetski kup u Kitzbuehel

Braathen iznenađujući vodeći u slalomu nakon prve vožnje, Zubčić i Kolega izborili drugu

Lucas Braathen / Reuters

KITZBUEHEL Mladi, 19-godišnji Norvežanin Lucas Braathen iznenađujući je vodeći nakon prve vožnje slaloma skijaša za Svjetski kup u austrijskom Kitzbuehelu, a plasman u drugu vožnju izborila su dvojica od pet hrvatskih predstavnika, Filip Zubčić kao 20. sa 1.11 sekundi slabijim vremenom od Braathena i Samuel Kolega kao 25. sa 1.30 sekundi iza vodećeg Norvežanina.

Braathen, kojemu je najbolji rezultat u dosadašnjoj karijeri šesto mjesto s ovogodišnjeg zagrebačkog slaloma prije 20 dana, krenuo je kao 34. sa starta i iznenađujuće s prvog mjesta pomaknuo Švicarca Daniela Yulea koji je krenuo kao drugi. Braathen je ostvario 33 stotinke bolje vrijeme od Yulea, odnosno 42 stotinke od trećeg Austrijanca Michaela Matta.

Zubčić, koji je krenuo neposredno prije Braathena, nastavio je s ulascima u druge slalomske vožnje, nakon Adelboena i Wengena gdje je zauzimao 18. mjesta, ovo mu je treći plasman među 30 najboljih u ovoj disciplini, a nove bodove nakon više od mjesec dana mogao bi osvojiti i Elias Kolega.

Istok Rodeš nije uspio završiti svoju prvu vožnju, dok su Samuel Kolega i Matej Vidović završili pri dnu poretka. Kolega je sa 2.89 sekundi zaostatka za Braathenom zauzeo 57. mjesto, a Vidović sa 3.98 sekundi slabiji vremenom 60.

Druga vožnja na programu je od 13.30 sati.

REZULTATI: 1. Lucas Braathen (Nor) 50.49 2. Daniel Yule (Švi) +0.33 3. Michael Matt (Aut) +0.42 4. Marco Schwarz (Aut) +0.60 5. Alexis Pinturault (Fra) +0.62 6. Alex Vinatzer (Ita) +0.66 7. Anton Tremmel (Njem) +0.68 8. Henrik Kristoffersen (Nor) +0.75 9. Clement Noel (Fra) +0.7810. Tanguy Nef (Švi) +0.80————————————20. FILIP ZUBČIĆ (HRV) +1.1125. ELIAS KOLEGA (HRV) +1.30————————————57. SAMUEL KOLEGA (HRV) +2.8960. MATEJ VIDOVIĆ (HRV) +3.98