Valencija prekinula Realovu seriju od 22 uzastopne pobjede

Reuters

Reuters

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić nije nastupio za Real zbog ozljede

VALENCIA – U susretu 17. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencija je na Mestalli pobijedila Real Madrid 2-1 prekinuvši fantastičnu seriju ‘Kraljevskog kluba’ od 22 uzastopne pobjede.

Real je poveo u 14. minuti iz jedanaesterca golom Cristiana Ronalda kojem je to bio već 26. pogodak ove sezone u Primeri. Real je do poluvremena sačuvao vodstvo, no ‘Šišmiši’ su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Antonia Barragana (52) i Nicolasa Otamendija (65). Hrvatski reprezentativac Luka Modrić nije nastupio za Real zbog ozljede.

Real je ovim porazom prekinuo niz od 22 uzastopne pobjede u svim natjecanjima i tako propustio priliku dostići svjetski rekord brazilskog kluba Coritibe koji je nanizao 24 pobjede.

Real je usprkos porazu zadržao prvo mjesto na ljestvici sa 39 bodova, no Barcelona večeras ima priliku pobjedom protiv Real Sociedada preuzeti vrh. Katalonci imaju bod manje, a 38 bodova ima i Atletico Madrid na trećem mjestu. Valencija se probila na četvrto mjesto sa 34 boda.