Svakom po poluvrijeme

Tomljenović skrojio remi na Slatini

Denis Frančišković

Domaći su do odmora stekli veliku prednost golovima Rukavine (41') i Abrama (45') da bi u nastavku Tomljenović dvama golovima (49', 75') donio Lokvarcima zasluženi bod

MOŠĆENIČKA DRAGA – Igralište Slatina. Gledatelja: 100. Sudac: Danijel Mavrlja (Rijeka) – 6. Pomoćnici: Rožan (Rijeka) i Marušić (Opatija). Strijelci 1:0 Rukavina (41′), 2:0 Abram (45′), 2:1 Tomljenović (49′), 2:2 Tomljenović (75′). Žuti kartoni: Karleuša, Kurti (Draga), Čop (Risnjak).

DRAGA: Bošnjak 6, Žiković 6, Cicera 6 (od 46′ Ferenčak 6), Mahulja 6, Tokić 6, Karleuša 6,5 (od 73′ Antolović –), Matovina 6 (od 80′ Pandur –), Frolja 6,5, Abram 6,5, Rukavina 6,5, Sinožić 6 (od 65′ Kurti 5,5).

RISNJAK: Hreljac 6, Gorupić 6, Randelj 6, Dramac 6, Komar 6, Čop 6,5, Grgurić 6 (od 88′ Šafar –), Kuterovac 6 (od 46′ Stević 6), Lučić 6,5, Tomljenović 7, Marković 6,5.

Lokvarci su borbenom i angažiranom igrom u nastavku potpomognuti glasnim navijanjem male skupine svojih navijača zasluženo anulirali prednost domaćina iz prvog dijela i uzeli vrijedan bod. A mogli su i do troboda uz malo sportske sreće pri kraju utakmice…

Na otvaranju domaćini su stvarali prigode koje međutim nisu znali realizirati. Gosti su pružili grčeviti otpor kojeg su igrači »Drage« tek pri kraju poluvremena slomili. Već u 9. minuti Lučić je iz slobodnog udarca s više od 25 metara ozbiljno priprijetio, ali se Bošnjak nije dao iznenaditi. U 41. minuti Žiković je dobro prošao desnom stranom, pravovremeno uposlio Rukavinu koji s desne strane peterca jakim udarcem pod prečku doveo momčad u vodstvo – 1:0. Nedugo zatim Ciceran je s lijeve strane preciznom loptom pronašao na sredini šesnaesterca slobodnog Abrama koji se varkom oslobodio čuvara te preciznim prizemnim udarcem po sredini gola povisio na – 2:0.

Tek sto je krenuo nastavak gosti su smanjili zaostatak. Tomljenović je unutar šesnaesterca dobro ispremiješao obranu, a kad se oslobodio svog čuvara preciznim udarcem pogodio mrežu – 2:1. Od tada gosti su dominirali terenom sa željom da poravnaju rezultat. Igra domaćih je pala, a nesmotrenoat obrane ostavila Tomljenovića potpuno slobodnog pa je njegov udarac preko istrčalog Bošnjaka najprije zaustavila stativa da bi u drugom pokušaju isti igrač odbijenu loptu pospremio u mrežu – 2:2.

Mogli su gosti u 78. minuti doći i do pobjede nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Lučić sa 30 metara kada je pronašo pred golom Dramca čiji je udarac glavom iz blizine vratar Bošnjak bravurozno obranio.