Prva HNL

TUROPOLJSKA GOLIJADA “Modri” na krilima trostrukog strijelca Mislava Oršića svladali Goricu, Bjelica odmorio dio igrača

Mislav Oršić/Foto PIXSELL

Bila je to šesta pobjeda Dinama u isto toliko susreta protiv Gorice. »Modri« su privremeno preuzeli prvo mjesto na tabeli s 25 bodova. S utakmicom manje Dinamo ima dva boda više od Hajduka, koji u nedjelju u 12. kolu gostuje kod Lokomotive.

VELIKA GORICA Nogometaši Dinama u 12. kolu Prve HNL u petak su u gostima kod Gorice slavili sa 4-2 (2-0), uz hat-trick Mislava Oršića.

Dinamo je poveo u 25. minuti nakon lijepe akcije koju je u pogodak pretvorio Mislav Oršić. Dvije minute kasnije već je 2-0 za »modre«. Poljak Damian Kadzior pucao je sa vrha kaznenog prostora, lopta je okrznula domaćeg braniča i prevarila je vratara Kahlinu.

Početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, Dinamo je povisio na 3-0. Ubačaj Leovca u 16-erac u mrežu je pospremio Oršić.

Domaćini su smanjili zaostatak u 56. minuti zahvaljujući kiksu pričuvnog vratara Dinama Daniela Zagorca. Veznjak Gorice Kristijan Lovrić je iz slobodnog udarca sa 20 metara iskosa lukavo ciljao na prvu stativu, lopta je odskočila ispred Dinamova vratara i završila je u mreži. Bio je to šesti prvenstveni gol 23-godišnjeg Lovrića.

Na kiks Zagorca uzvratio je kiksom vratar Gorice. Povratnu loptu svog braniča Kahlina je loše ispucao i pogodio je u glavu natrčalog Oršića, te je lopta završila u golu. Tako je Oršić u 62. minuti došao do hat-tricka, a Dinamo do vodstva 4-1.

Svoj drugi pogodak, za konačnih 2-4, domaćini su zabili u 77. minuti, a strijelac je bio nizozemski veznjak Joey Suk.

U samoj završnici susreta, u 90. minuti, stoper Dinama Dino Perić zaradio je crveni karton.

Trener Dinama Nenad Bjelica uspio je odmoriti neke igrače uoči važnog susreta u 3. kolu Lige prvaka, jer za četiri dana (utorak, 22. listopada) Dinamo u Harkivu gostuje kod ukrajinskog Šahtara.

Zbog toga u sastavu nije bilo prvog vratara Dominika Livakovića, braniča Kévina Théophilea-Catherinea i Petra Stojanovića, zatim Danija Olma, te Arijana Ademija i Brune Petkovića, koji se oporavljaju od lakših ozljeda.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici sudio je Mario Zebec iz Cestice.

STRIJELCI: 0-1 Mislav Oršić (25), 0-2 Damian Kadzior (27), 0-3 Mislav Oršić (49), 1-3 Kristijan Lovrić (56), 1-4 Mislav Oršić (62), 2-4 Joey Suk (77.)