Veliki preokret

Španjolsko prvenstvo: Sevilla u drugom pokušaju zaustavila Realov niz

Reuters

Reuters

Ono što im nije pošlo za rukom prije tri dana u uzvratnoj utakmici osmine finala Kupa Kralja, nogometaši Seville napravili su u derbiju 18. kola španjolskog prvenstva pobijedivši Real Madrid sa 2-1 u velikom preokretu te su na taj način zaustavili pobjednički niz Zidaneove momčadi koji je trajao punih 40 utakmica od travnja 2016. godine.

Sve do 86. minute Real je imao pobjedu i tri boda u rukama, zahvaljujući pogotku Cristiana Ronalda koji je u 67. minuti realizirao kazneni udarac. No, tada je uslijedio preokret u kojem je aktivno sudjelovao i Realov kapetan Sergio Ramos.Naime, u 86. minuti loše je reagirao na ubačaj Sarabije te glavom poslao loptu u vlastitu mrežu. Jedna minuta dijelila je Real i Sevillu od podjele bodova, kad je Stevan Jovetić udarcem s 20-ak metara uspio svladati Keylora Navasa i donijeti Sevilli pobjedu za napredak do drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. Sevilla ima 39 bodova, jedan manje od vodećeg Reala, a jedan više od trećeplasirane Barcelone. Real ima utakmicu manje u odnosu na Sevillu i Barcelonu. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, dok je Mateo Kovačić u 75. minuti zamijenio Nijemca Tonija Kroosa. Na njegovu žalost, upravo u razdoblju kad je on ušao u igru, njegova momčad je propustila vodstvo i doživjela prvi poraz nakon više od devet mjeseci.Prije preokreta na Ramon Sanchez Pizjuanu madridska momčad je posljednji poraz doživjela 6. travnja prošle godine, kad ju je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka s 2-0 pobijedio njemački Wolfsburg. Od tada je Real u 40 utakmica uspio ostvariti 30 pobjeda i deset puta odigrati neodlučeno.