A sad Osijek!

Robert Brdar pogodio za povijesni uspjeh nogometaša Krka

Ivan Volarić

Robert Brdar u zagrljaju asistenta Nevena Čuturila/V. KARUZA

Najbolji strijelac Bodula ove sezone u 38. minuti postigao jedini pogodak, te odveo svoju momčad u osminu finala protiv Osijeka

KRK Stadion SRC Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 300. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 7. Strijelac: 1:0 Brdar (38′). Žuti kartoni: Zec (Krk), Kerić, Stojanović (Cibalia).

KRK: Berković 7, Malinić 6,5, Con 7,5, Totić 7,5, Golić 6,5 (od 68′ Alilović –), Čuturilo 6,5 (od 77′ Mijić –), Frančišković 7, Zec 6,5, Kurolt 6,5, Brdar 7,5, Gibičar 6,5 (od 64′ Josipović –).

CIBALIA: Lešić 5,5, Mlakić 6,5, Karimović 6 (od 80′ Tustonjić –), Kiš 6, Šarić 6, Lučić 6 (od 71′ Pavičić), Karaula 6, Kraljević 6 (od 60′ Kerić 6,5), Dogan 6, Vitaić 6, Stojanović 6.

U 38. minuti utakmice Edi Kurolt je zaradio slobodan udarac, odnosno »skraćeni korner« s desne strane. Čuturilo je ubacio loptu u vinkovački kazneni prostor. Vinkovčani nisu odnijeli prvu loptu, zapela je u gužvi, gdje je najspretniji bio prvi strijelac Krka ove sezone – Robert Brdar. Zahvatio je loptu iz okreta i poslao sa šest, sedam metara kraj pokrivenog vratara Lešića. Bio je to ključni trenutak ne toliko sadržajne, ali zanimljive utakmice dvaju trećeligaških lidera u kojoj je prva momčad zapadne skupine ipak pokazala malo više i potpuno zasluženo, prvo put u klupskoj povijesti, izborila prolaz u osminu finala. Bodule tamo, 31. listopada, čeka još jedan ugledni slavonski klub – Osijek.

Gosti bez prilika

Krčani su puno bolje otvorili utakmicu. Trojka Čuturilo – Frančišković i otkriće trenera Tomislava Lopca u veznom redu, nekadašnji krilni napadač Josip Zec, diktirali su ritam na sredini terena. Zaprijetio je u 3. minuti Gibičar, pet minuta kasnije Brdar, potom u 10. minuti opet Gibičar, a onda uoči vodećeg pogotka u 35. minuti iz slobodnjaka – Čuturilo. Najbliže pogotku bio je Gibičar koji je u 10. minuti glavom s nekoliko metara tukao ravno u vratara. Gosti u prvih 45 minuta ničim nisu opravdali svoju visoku trećeligašku poziciju, ali ni prvoligaški renome koji baštine iz svoje bogate povijesti. Neugodni Malkić je u 18. minuti probao škaricama nakon kornera i to je bilo sve od Vinkovčana do odmora.

Krčki bedem

Nastavak je ipak donio bolje izdanje Slavonaca. Kako je teklo vrijeme tako su Vinkovčani sve više pritiskali prema golu Krka, no zadnja linija Bodula bila je besprijekorna. Stoperi Totić i Con lišili su vratara Berkovića većega posla. Zapravo cijela krčka momčad je u defanzivno dijelu iskazala zavidnu disciplinu i zrelost, a uz malo brži protok lopte ili točniji zadnji pas mogli su domaći puno više napraviti iz nekoliko kontri i lišiti crnih slutnji svoje navijače. Doduše, treba reći da su Boduli od 74. minute igrali bez ozlijeđenog kapetana Čuturila, ideologa svoje igre. U prvoj minuti sudačke nadoknade vremena gostujući trener Tomić je izgubio živce, sudac Vidulin ga je udaljio s klupe. Vinkovčani su bili nezadovoljni suđenjem iako Vidulin niti u jednom bitnijem detalju nije pogriješio. O igri Cibalije najviše govori podatak da u drugom poluvremenu, kada su imali inicijativu, nisu stvorili niti jednu iole opasniju situaciju pred Berkovićem izuzme li se udarac Dogana u 64. minuti iz obećavajuće pozicije koji je završio u pravovremenom bloku. Dojam je da Vinkovčani ne bi tako skoro postigli pogodak ni da je Vidulin prepustio svoju ulogu njihovu treneru Tomiću.