Prva HNL

RIJEČKI PEČAT Antonio Mance matirao Goricu i Osječane makar privremeno odveo preko Rijeke

Antonio Mance i Dimitar Lopa/Foto PIXSELL

Riječki napadač u redovima Osječana izborio je najstrožu kaznu za izjednačujući gol, a potom je zabio i pobjednički gol za bijelo plave

OSIJEK U posljednjoj subotnjoj utakmici 11. kola Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu svladao Goricu 2:1. Pobjednički pogodak postigao je Antonio Mance u 75. minuti utakmice, a ujedno je riječki napadač i izborio najstrožu kaznu kod prvoga gola svoje momčadi. Gosti su poveli u 54. minuti kada je zabio Kristijan Lovrić. U 65. minuti momčad privremenog trenera Kuleševića stigla je do penala i igrača više. Nemanja Ljubisavljević je prekršajem u kaznenom prostoru zaustavio Mancea, a Mirko Marić je poravnao iz kaznenog udarca. Deset minuta kasnije Osječani su došli i do drugoga pogotka vrijednog tri boda s kojima su bijelo-plavi barem zakratko preskočili Rijeku i stigli na treće mjesto s bodom prednosti u odnosu na momčad s Rujevice.

Utakmice 11. kola:

Istra 1961 – Inter       2:2Hajduk – Varaždin       2:0Dinamo – S. Belupo     1:0Osijek – Gorica            2:1 Rijeka – Lokomotiva       ned. 19  Hajduk       11       7       2       2       20:6       23Dinamo       10       7       1       2       17:4       22Osijek       11       5       4       2       17:10       19Rijeka       9       5       3       1       14:7       18Gorica       11       4       3       4       14:14       15Lokomotiva       10       4       2       4       15:16       14S. Belupo       11       3       1       7       11:26       10Istra 1961       11       2       4       5       12:18       10Varaždin       11       1       4       6       10:21       7Inter       11       1       4       6       13:21       7Sljedeće kolo (19. listopada): Inter – Osijek (20. listopada), Gorica – Dinamo (18. listopada), S. Belupo – Rijeka, Lokomotiva – Hajduk (20. listopada), Varaždin – Istra 1961.

Sljedeće kolo (19. listopada): Inter – Osijek (20. listopada), Gorica – Dinamo (18. listopada), S. Belupo – Rijeka, Lokomotiva – Hajduk (20. listopada), Varaždin – Istra 1961.