Europska liga

Produžeci u Plzenu: Sportingov gol u 105. minuti za četvrtfinale! Viktorija je pobijedila, ali nije bilo dovoljno

Ipak, u 105. minuti Rodrigo Battaglia je zabio za Sporting smanjivši na 2-1 što se pokazalo ključnim.

PLZEN – Nogometaši Sportinga izborili su plasman u četvrtfinale Europske lige nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala u Plzenu nakon produžetaka izgubili od Viktorije 1-2 obranivši tako pobjedu 2-0 iz prve utakmice.

Sporting je mogao i ranije izboriti prolaz, no Bas Dost je u 90. minuti promašio jedanaesterac, a Portugalci su tijekom utakmice i dva puta uzdrmali okvir gola.

Viktorija je odigrala sjajnu utakmicu i bila je korak do senzacije, ali je presudilo iskustvo i veća kvaliteta Portugalaca.

Domaćin je poveo u 6. minuti golom kapetana Mareka Bakoša, a isti je igrač u 65. minuti zabio i drugi gol na utakmici izjednačivši tako rezultat iz prve utakmice. U posljednjim trenucima susreta Sporting je imao kazneni udarac, ali je Aleš Hruška obranio Dostov udarac.

Česima je to bilo treće sudjelovanje u osmini finala EL i treće ispadanje nakon što su ranije ispali od Fenerbahčea (2013) i Lyona (2014).