Talijanska liga

Pogledajte kako je Perišić torpedirao Chievo: Inter preuzeo vodstvo. Naš reprezentativac zabio tri komada

P. N.

snimio Alessandro Garofalo / REUTERS

Inter je pružio sjajnu predstavu i pobjeda 'Nerazzurra' je mogla biti i uvjerljivija. Najbolji igrač utakmice ponovo je bio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je postigao tri gola, a odličnu predstavu pružio je i Marcelo Brozović upisavši jednu asistenciju.

MILANO – Nogometaši Intera preuzeli su vodstvo na ljestvici talijanskog prvenstva nakon što su u susretu 15. kola na San Siru pobijedili Chievo 5-0 uz tri gola Ivana Perišića i asistenciju Marcela Brozovića.

Inter je pružio sjajnu predstavu i pobjeda ‘Nerazzurra’ je mogla biti i uvjerljivija. Najbolji igrač utakmice ponovo je bio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je postigao tri gola, a odličnu predstavu pružio je i Marcelo Brozović upisavši jednu asistenciju.

Perišić je postigao vodeći pogodak u 23. minuti. Davide Santon odlično je prošao po lijevoj strani i pucao, Stefano Sorrentino je obranio, ali se lopta odbila do Perišića, koji je opalio iz prve i zabio za vodstvo domaćina.

Na 2-0 je povisio Mauro Icardi u 38. minuti na Brozovićevu asistenciju, a u 57. minuti ponovo zabija Perišić koji je prekrasno pogodio desni donji kut za 3-0.

Na 4-0 tri minute kasnije povisio je branič Milan Škriniar glavom nakon ubačaja Antonija Candreve iz akcije koju je započeo Brozović sjajnom loptom za Candrevu.

Golijadu Intera zaključio je Perišić u sudačkoj nadoknadi utakmice svojim trećim golom na utakmici, te sedmim ove sezone uz šest asistencija.

Uvjerljivu pobjedu ostvarila je i Fiorentina koja je na Artemio Franchiju porazila Sassuolo 3-0. Strijelci su bili Giovanni Simeone (32), Jordan Veretout (42) i Federico Chiesa (71) uz dvije asistencije Cyrila Thereaua. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za ‘viole’.

Bologna i Cagliari su odigrali 1-1, a za domaći sastav je posljednje tri minute zaigrao Bruno Petković.

U ranije odigranom susretu najgora momčad talijanskog prvenstva Benevento osvojio je prvi bod odigravši 2-2 protiv Milana i to nakon što je izjednačio golom vratara Alberta Brignolioja u petoj minuti sudačke nadoknade. Benevento je tako osvojio povijesni prvi bod u elitnom razredu talijanskog nogometa. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali Benevento se nije predavao i uspio je otkinuti bod Milanu koji je produžio krizu rezultata i pod vodstvom novog trenera Gennara Gattusa.

Milan je poveo u 38. minuti golom Giacoma Bonaventure i činilo se kako će ‘Rossoneri’ nastaviti crni niz Beneventa. Međutim, George Puscas je izjednačio u 50. minuti. Osam minuta kasnije Nikola Kalinić je zabio glavom za 2-1 prekinuvši golgeterski post koji je trajao više od mjesec dana. Hrvatskom napadaču bio je tek četvrti pogodak za Milan u prvenstvu ove sezone. Kada je u 75. minuti isključen Alessio Romagnoli, domaćin je jurnuo po izjednačenje. I trud se isplatio u petoj minuti sudačke nadoknade kada je vratar Brignoli zabio za 2-2. Cataldi je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Brignoli sjajnim udarcem glavom svladao svog kolegu Gianluigija Donnarummu.

Večeras se još sastaju Sampdoria i Lazio, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Crotone i Udinese, te Verona i Genoa.

Inter je preuzeo vodstvo na ljestvici sa Inter sa 39 bodova, Napoli je drugi sa 38 bodova, dok Juventus na trećem mjestu ima 37 bodova. Četvrta je Roma sa 37 bodova.