Serie A

Perišić donio pobjedu Interu, zabio pod gredu za proboj na drugo mjesto

REUTERS

REUTERS

S nova tri boda Inter se vratio na drugo mjesto ljestvice sa 29 bodova, dva manje od vodećeg Napolija

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Inter koji je u posljednjoj utakmici 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva kao gost svladao Veronu sa 2-1 (1-0).

Perišić je postigao gol za konačnih 2-1 u 67. minuti kada je snažnim udarcem sa 16 metara poslao loptu pod samu gredu nemoćnog vratara domaćih Nicholasa nakon što igrači Verone nisu dobro očistili korner. Bio je to četvrti pogodak u Serie A ove sezone za Perišića.

Inter je poveo u 36. minuti preko Borje Valera nakon ubačaja Candreve, a Perišić je bio začetnik te akcije, on je poslao loptu na desno krilo do Candreve koji je potom uputio precizan centaršut na Valera.

Verona je izjednačila na 1-1 u 59. minuti kada je Pazzini iskoristio 11-erac nakon prekršaja Handanoviča na Cerciju.

Perišić je odigrao čitavu utakmicu za Inter, dok je Marcelo Brozović u igru ušao u 74. minuti.

S nova tri boda Inter se vratio na drugo mjesto ljestvice sa 29 bodova, dva manje od vodećeg Napolija, a jednim više od Juventusa i Lazija. Verona je u zoni ispadanja, 19. sa šest bodova.