Francuski kup

PSG na gostovanju uvalio “šesticu” Dijonu, Lyon svladao Marseille

Reuters

Reuters

Nakon Rennesa, plasman u polufinale francuskog nogometnog Kupa izborili su PSG i Lyon.

PSG je na gostovanju deklasirao Dijon sa 6-1, dok je Lyon u derbiju večeri pobijedio Marseille sa 1-0.

Francuski prvak je projurio Dijonom pobijedivši sa čak 6-1. Domaćin se dobro držao 40 minuta, međutim kada je Kylan Mbappe koncem prvog dijela zabio za 2-1, igra Dijona se raspala i PSG je u nastavku zabio četiri gola. Zanimljivo, igrači Dijona čak dva gola su sami ugurali u vlastitu mrežu.

Strijelci za PSG bili su Lautoa (1-ag), Mbappe (44), Thiago Silva (50), Pablo Sarabia (55, 90+1), Coulibaly (86-ag), dok je pogodak za Dijon zabio Chouiar (13).

U susretu između Lyona i OM-a presudio je pogodak Houssema Aouara u 81. minuti. Domaćin je mogao i ranije do gola, ali Moussa Dembele nije u 70. minuti realizirao kazneni udarac.

Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Marseille.

U posljednjem susretu četvrtfinala u četvrtak se sastaju četvrtoligaš Epinal i St Etienne.