Treća HNL - zapad

POVRATAK POBJEDAMA Weitzer iz slobodnjaka s 35 metara i Iličić dotukli HAŠK na Krimeji

P. N.

Radost "crvenih" na Krimeji nakon trećeg pogotka/D. ŠKOMRLJ

Nogometaši Krk gubili doma 3:0 od vodećeg Vinogradara, a onda umalo stigli do boda. Novi poraz Opatije

KRK Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 120. Sudac: Saša Kapular (Brtonigla). Pomoćnici: Biljuh (Marčana) i Jakičić (Poreč). Strijelci: 0:1 Šćrbec (45′), 0:2 Dučkić (62′), 0:3 Bjelanović (65′), 1:3 Josipović (69′), 2:3 Alilović (80′). Žuti kartoni: Bjelanović, Bagarić, Grdenić (Vinogradar).

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić (od 58′ Alilović), Zec, Mijić (od 46′ Frančišković), Golić, Brdar, Malinić (od 46′ Josipović), Gibičar.

VINOGRADAR: Bašić, Grdenić, Povrženić (od 64′ Štulec), Bagarić, Bjelanović (od 90′ Ramčić), Pavlešić, Prijić, Šćrbec (od 78′ Topić), Čakarun, Dučkić, Džida.

U prvom dijelu superiornija ekipa domaćina nije uspjela iskoristiti svoje prilike te su potom kažnjeni u samom smiraju poluvremena – doslovno u posljednjoj sekundi. U seriji kornera za goste nabačena je lopta u peterac domaćina gdje je najprisebniji bio Šćrbec za 0:1.

U drugom dijelu trener Krka uvodi tri svježa igrača, međutim u 62. minuti Dučkić iskorištava ono što u predhodnoj akciji nije pošlo za rukom Josipoviću te povećava vodstvo na 0:2. Ošamućeni domaćin primili su brzo i treći pogodak. U 65. minuti utakmice nakon brze kontre s loptom se u gol ušetao Pavlešić – 0:3. Domaćin se i nakon visokog vodstva lidera nije predao već je svim silama pokušao postići zgoditak. U 69. minuti utakmice Josipović iz blizine poentira za 1:3. Igrala se 80. minuta kada Josipović pronalazi Alilovića u srcu šesnaesterca protivnika, a ovaj rutinski gađa za smanjenje rezultata na 2:3. Domaćin je u nadoknadi bio blizu izjednačenja, no malo zaleđe te naravno poništeni pogodak Josipovića, bilo je sve što se zbilo na dobroj i vrlo sadržajnoj utakmici u Krku. (Ž. D.)

ORIJENT 1919 – HAŠK 3:1

RIJEKA Stadion na Krimeji. Gledatelja 600. Sudac: Matej Bezelj (Pula) 7. Strijelac: 1:0 Gerc (32′-11m), 2:0 Weitzer (54′), 3:0 Iličić (55′), 3:1 Krajačić (79′). Žuti kartoni: Mohorovičić (Orijent 1919), Zelenika, Mraković, Vinković, Kondres (HAŠK).

ORIJENT 1919: Popović 7, Čanković 6,5 (od 80′ Čengić –), Jergović 6,5, Andrić 6,5, Žeželj 6,5, Gerc 7, Iličić 7 (od 66′ Fumić –), Weitzer 8 (od 74′ Barišić –), Monjac 7, Mohorovičić 7, Vidas 6,5.

HAŠK: Šonjić 5,5, Kondres 5,5, Radaš 6, Pierbon 5,5 (od 56′ Matteoni 6), Zelenika 5,5 (od 63′ Blažević 6), Valaško 5,5, Krajačić 6,5, Dianežević 5,5, Karoglan 6, Mraković 5,5 (od 77′ Penava –), Vinković 5,5.

U 54. minuti krimejskog derbija domaći nogometaši zaradili su prekršaj na 35 metara od gostujućih vratiju. Ivor Weitzer je uzeo zalet i odlučio se na izravan udarac. Trenutak kasnije lopta nošena vjetrom završila je u gornjim lijevim rašljama vratara Šonjića – 2:0. Krimejske tribine nisu se stišale od pljeska namijenjenom Weitzerovu projektilu i rijetko viđenom pogotku, a Monjac je prošao desnom stranom te pronašao na drugoj stativi Iličića koji je uklizavanjem pospremio loptu u mrežu – 3:0. Šah mat u dvije minute nastavka za vrijednu pobjedu nogometaša Orijenta 1919 u malom derbiju 13. kola i povratak uspjesima nakon tri sušna kola.

»Crveni« su odlično otvorili utakmicu. Nizali su šanse jednu za drugom i kada se već među navijače počeo uvlačiti strah da će propuštene prilike biti kažnjene na scenu je stupio dvojac Weitzer – Gerc. Weitzer je gurnuo pravovremeno loptu u prostor za Gerca koji je krenuo na vratara,  s leđa ga je u kaznenom prostoru zaustavio Vinković. Gerc je bio siguran izvođač najstrože kazne, a Orijent 1919 stigao u zasluženo vodstvo. Jasno je da je taj pogodak donio mirnoću dominantnoj momčadi trenera Marina Mikca koja je nakon sat vremena igre riješila pitanje pobjednika. To ne znači da se u posljednjih pola sata nije ništa zbivalo. Bilo je zanimljivo, zahvaljujući gostima koji su pokazali da nisu slučajno u vrhu i domaćem vrataru Popoviću, koji je nanizao nekoliko sjajnih obrana. U 79. minuti nije mogao ništa nakon što je Krajačić s nekoliko metara postavio konačnih 3:1. (I. VO.)

REZULTATI 13. KOLA

VRBOVEC – OPATIJA 3:1KRK – VINOGRADAR 2:3ORIJENT 1919 – HAŠK 3:1MAKSIMIR – NOVIGRAD 2:1PONIKVE – JARUN 2:0ZAGOREC – TRNJE 0:0JADRAN – DUGO SELO 5:3KURILOVEC – ŠPANSKO 7:0ZAGREB – DUBRAVA TK 14 sati Vinogradar 13 11 1 1 38:12 34Krk 13 9 0 4 30:16 27Orijent 1919 13 8 3 2 27:16 27Dubrava TK 12 7 3 2 30:16 24HAŠK 13 7 3 3 23:13 24Dugo Selo 13 7 1 5 22:22 22Trnje 13 6 3 4 23:15 21Jadran 12 6 1 5 25:17 19Vrbovec 13 5 3 5 19:20 18Kurilovec 12 4 5 3 21:16 17Ponikve 13 5 2 6 18:22 17Zagorec 13 5 1 7 17:20 16Jarun 13 5 1 7 13:20 16Maksimir 13 4 3 6 18:24 15Opatija 13 4 2 7 18:27 14Špansko 13 3 2 8 19:37 11Novigrad 13 1 1 11 12:29 4Zagreb (-1) 12 0 1 11 3:34 0

SLJEDEĆE KOLO (10. STUDENOGA): Opatija – Špansko, Dugo Selo – Kurilovec, Trnje – Jadran (11. sttudenoga), Jarun – Zagorec, Dubrava TK – Ponikve, Novigrad – Zagreb, HAŠK – Maksimir, Vinogradar – Orijent 1919 (11. studenoga), Vrbovec – Krk.

VRBOVEC – OPATIJA 3:1

VRBOVEC Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb). Pomoćnice: Maja Petravić (Zagreb) i Martina Neralić (Karlovac). Strijelci: 1:0 Colarić (1′), 1:1 Kovačević (44′), 2:1 Colarić (59′), 3:1 Santos Oliveira (65′). Žuti kartoni: Pluščec (Vrbovec), Lazić, Krešić, T. Rudan (Opatija). Crveni kartoni: Boroša (78′ – udaranje suparničkog igrača), Lovrić (67′ – grub prekršaj).

VRBOVEC: Jurić, Slišković, Yoon, Ćosić, Šimić (od 63′ Busija), Colarić (od 89′ Jendriš), Krizmanić, Boroša, Santos Oliveira (od 80′ Dimović), Franić, Pluščec.

OPATIJA: Lovrić, Čulina (od 46′ J. Rudan), Kurilić, Jukičić, Krešić (od 85′ Mikulica), T. Rudan, Furijan, Lazić, Kovačević, Vlatković, Bogolin (od 65′ Park).