Nova pobjeda Splićana

POLJUDSKA EUFORIJA Hajduk svladao i Lokomotivu, a Oreščanin već zna kako će igrati na Rujevici

P. N.

Splićani su ostvarili drugu pobjedu na otvaranju proljetnog dijela sezone/M. CIKOTIĆ/PIXSELL

Idemo sad u Rijeku, nećemo se bojati igrati u Rijeci. Ideju već imam! - rekao je između ostaloga trener Splićana nakon pobjede nad Lokomotivom ostvarene u sjajnoj atmosferi pred gotovo 20 tisuća gledatelja.

SPLIT Nogometaši Hajduka ostvarili su i drugu pobjedu na otvaranju proljetnog dijela sezone. Splićani su nakon trijumfa u Osijeku svladali pred svojim navijačima Lokomotivu 2:1 u sjajnoj utakmici i još boljoj atmosferi pred gotovo 20 tisuća gledatelja. Splićani su odlično otvorili susret, nanizali nekoliko prilika, a onda poveli u 42. minuti kada je glavom nakon kornera pogodio Ardian Ismajli. Poravnao je u 52. minuti Myrto Uzuni, a pobjedu Hajduku donio Mijo Caktaš u 63. minuti okrunivši lijepu akciju. Utakmica je odigrana u izrazito visokom ritmu, donijela je puno prilika na obje strane, a budući da je i ambijent bio inspirirajući utakmica je mogla zadovoljiti i puno zahtjevnije nogometne konzumente od onih navikli na HNL standarde.

Splićani su dobrom igrom i dvjema pobjedama, vrijednim približavanjem pozicijama koje vode u kvalifikacije za Europsku ligu, na najbolji mogući način najavili subotnji jadranski derbi na Rujevici. Budući da se i Rijeka vratila pobjedama u Zaprešiću jadranski derbi u idućem kolu mogao bi biti prava poslastica za navijače.

Trener Hajduka Siniša Oreščanin nije krio zadovoljstvo nakon utakmice. Susreo se i s logičnim pitanjem: Je li moguće zauzdati euforiju koja se nakon dvije pobjede pojavila među  navijačima i igračima Hajduka?

– Naravno da je moguće. Svlačionica je naša, pod kontrolom. Idemo sad u Rijeku, nećemo se bojati igrat u Rijeci. Ideju već imam! – rekao je između ostaloga trener Splićana.