Test utakmica

foto Osijek svladao Grobničan 7:0 u prijateljskoj utakmici na Mavrincima

Osijek svladao Grobničan 7:0 u prijateljskoj utakmici na Mavrincima
Objavljeno: 16. siječanj 2019. u 17:30 2019-01-16T17:30:00+01:00

MAVRINCI Nogometaši Grobničana ugostili su u Mavrincima osječke goste koji su iskoristili blagodati anticiklone nad Kvarnerom i u okviru rovinjskih priprema odigrali prijateljsku utakmicu protiv vodeće momčadi Četvrte lige NS-a Rijeka. Osječani su tek u drugom poluvremenu potvrdili prvoligašku kvalitetu više u razdoblju kada su na travnjaku u najvećoj mjeri bili standardni prvotimci, koji su skoro u pravilnim vremenskim razmacima počeli postizati pogotke kao na tekućoj vrpci. Pritom je najljepši bio onaj Petra Bočkaja iz slobodnog udarca u 62. minuti. Pritom je uzaludno bilo »čaranje« jednog domaćeg navijača dok je Bočkaj uzimao zalet.

– E, bogami, nami nećeš zabit'. Budi siguran!

Taman kad je navijač Grobničana završio misao, lopta se zakoprcala u lijevom gornjem kutu. Prognoza je bila promašena!

Grobničan - Osijek 0:7

Stadion Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 300. Sudac: Marin Rožman (Rijeka). Strijelci: 0:1 Henty (47'), 0:2 Pilj (55'), 0:3 Marić (57'), 0:4 Bočkaj (62'), 0:5 Henty (66'), 0:6 Škorić (82'), 0:7 Marić (88').

GROBNIČAN: Srok, F. Bosančić, Gundić, Jukić, Miculinić, Poropat, Babić, Prtenjača, Matković, Brdar, Pilčić (još su igrali Curać, F. Fućak, Conjar, A. Bosančić, Klić, Ivanović, Orman).

OSIJEK (prvo poluvrijeme): Ivušić, Lončar, Radeljić, Boban, Kamenar, Lopa, Špoljarić, Šutalo, Marin, Bagadur, Ćavar.

OSIJEK (drugo poluvrijeme): Santini, Janža, Tomelin, Dugandžić, Bočkaj, Škorić, Pušić, Grgić, Marić, Pilj, Henty

Trener »crvenih« Duško Gruevski nije mogao znati kako će njegov kolega Zoran Zekić rasporediti snage, ali nije zbog toga protiv atraktivnog protivnika propustio pružiti priliku svim svojim igračima, koji nisu mogli pratiti ritam jedne od najboljih hrvatskih momčadi.

U prvom poluvremenu domaći su nogometaši izgledali kao na kraju, a ne na početku zimskih priprema s obzirom da su bez problema u duel igri parirali Osječanima, koji se svojim nastupom sigurno nisu nametnuli. Uostalom, promašili su tek jednu izglednu priliku kada Radeljićev udarac glavom iz blizine nije bio precizan. U »crvenih« je istodobno nedostajalo malo mirnoće i preciznosti u završnom pasu da neke obećavajuće akcije postanu konkretnije, ali su u nekoliko navrata svejedno izmamili pljesak s dobro popunjenih tribina.