Prva HNL

Osijek razbio Lokomotivu u Kranjčevićevoj i vratio se na treću poziciju

P. N.

Marko Pilj doveo je Osječane u vodstvo u 22. minuti/Foto PIXSELL

ZAGREB Nogometaši Osijeka neočekivano uvjerljivo nadigrali su Lokomotivu u Kranjčevićevoj ulici 0:4, te se vratili na treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Osječane je u vodstvo doveo Marin Pilj prekrasnim pogotkom u 22. minuti. Na 0:2 povisio je Mihael Žaper u 79. minuti, šest minuta kasnije Mirko Marić zabio je i treći gostujući pogodak, a golijadu je zaključio Domagoj Pusić u 87. minuti utakmice. Lokosi su ovim porazom izgubili priključak za pozicijama koje vode u kvalifikacije za Europsku ligu. Četvrtoplasirana Gorica bježi nemalih pet bodova.

Utakmice 33. kola:

Inter – Rudeš 0:3Hajduk – S. Belupo 2:0Gorica – Istra 1961 4:1Lokomotiva – Osijek 0:4Rijeka – Dinamo 19 sati

Dinamo 32 26 4 2 65:16 82

Rijeka 32 18 8 6 67:33 62

Osijek 33 16 8 9 56:33 56

Hajduk 33 15 11 7 50:34 56

Gorica 33 15 8 10 52:41 53

Lokomotiva 33 13 9 11 48:38 48

S. Belupo 33 6 14 13 38:51 32

Inter 33 8 4 21 36:78 28