Orijent razbio prvaka na Krimeji, poraz Opatije, pobjeda Krka

P. N.

Detalj s utakmice na Krimeji/I.TOMIĆ

ORIJENT 1919 – VINOGRADAR 4:1

RIJEKA Stadion na Krimeji. Gledatelja: 800. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj) 7. Strijelci: 1:0 Fatić (40’), 2:0 Weitzer (60’), 2:1 Kurečki (68’), 3:1 Monjac (83’), 4:1 Weitzer (87’). Žuti kartoni: Pavlešić (Vinogradar).

ORIJENT 1919: Herman –, Jergović 6,5, Andrić 6,5 (od 69’ Čanković –), Fatić 7,5, Gerc 7 (od 88’ Travaglia –), Iličić 7 (od 64’ Fumić 7), Weitzer 8, Monjac 7,5, Tadejević 7, Mohorovičić 7, Vidas 6,5.

VINOGRADAR: Šolčić 5, Vukić 5,5 (od 65’ Kurečki 6,5), Ivkovčić 5,5, Kelava 5,5 (od 71’ Prijić –), Čakarun 5,5, Banić 5,5, Pavlešić 6, Grdenić 5,5, Rajnović 5,5 (od 76’ Handžić –), Dučkić 5,5, Džida 5,5.

U 83. minuti utakmice Gerc i Fumić su lijepo kombinirali po lijevoj strani polja uz gostujući kazneni prostor. Fumić je ušao iskosa s loptom u nogama ispred vratara Šolčića, tukao u suprotni kut, a Monjac uklizao i odnio loptu u mrežu – 3:1. Četiri minute kasnije Monjac je odnio loptu s noge neopreznom braniču Vinogradara, sjurio se prema vrataru Šolčiću, zaobišao ga, ali otišao previše ukoso. Brzonogi napadač Krimejčana nesebično je povratnom loptom pronašao Weitzera koji je zakucao veliku pobjedu svoje momčadi u derbiju kola. Novi-stari prvak je pao na Krimeji! Nitko ove sezone nije nadigrao Vinogradar kao nadahnuti Orijent 1919 koji je petom pobjedom u nizu definitivno potvrdio da ovoga proljeća igra najbolji nogomet na trećeligaškim travnjacima.

Gostima nije pomogao ni najbolji strijelac lige Igor Prijić koji je ušao na travnjak u nastavku utakmice kada se gostima ukazala nada. Naime, u 68. minuti domaća obrana je prvi i posljednji put zaplivala. Čakarun je asistirao s desnoga boka, a svježi Kurečkl utrčao na bližu vratnicu i pogodio za 2:1. Gosti iz Mladine su nakon toga krenuli po izjednačenje, ali stigli su ih ubrzo pogoci Monjca i Weitzera.

Obje momčadi su dosta oprezno ušle u susret. No, nakon prve trećine utakmice Krimejčani su počeli podizati ritam igre i ubrzo su se nazrijele prve pukotine u gostujućoj obrani. U 40. minuti Orijent je poveo. Fatić se pravovremeno ubacio iza zadnje linije gostiju, izašao iskosa ispred istrčalog Šolčića koji nije uspio zaustaviti prizeman udarac. Na krilima minimalnog vodstva domaći su krenuli i u nastavak. U 60. minuti iskusni Gerc je izborio slobodni udarac na 18 metara od gostujućih vratiju, a Ivor Weitzer još jednom pokazao svu svoju pucačku raskoš. Prebacio je živi zid i poslao loptu pod gredu za pljesak dobro ispunjenih krimejskih tribina. (I. VO.)

Ponikve i Dubrava nisu ni počeli svoju utakmice jer domaćin utakmice nije osigurao liječnika pa sukladno propisima susret nije ni mogao početi. Po svemu sudeći utakmica će biti registrirana 0:3 za goste iz Dubrave.

ŠPANSKO – OPATIJA 2:1

ZAGREB Igralište Španskog. Gledatelja: 100. Sudac: Dominik Bujan (Guci Draganićki). Strijelci: 0:1 Bogolin (11′), 1:1 Veneti (20′), 2:1 Štignjedec (52′). Žuti kartoni: Štignjedec, Zebić (Špansko), T. Rudan, Lazić, Jukičić, Iveša (Opatija).

ŠPANSKO: Lukić, Lovrić, Ištuk, Tabaković, Ljubčić, Ćurković (od 86′ Kokorić), Štignjedec, Samodol (od 90′ Jozanović), Zebić, Ivezić, Veneti 8od 69′ Novokmet).

OPATIJA: Iveša, Čulina (od 46′ Lazić), Petanjek, Jukičić, Redžepi (od 46′ J. Rudan), Bogolin, T. Rudan, Bertoša, Vlatković, Furijan, Ismaili (od 62′ Šegon).

KRK – VRBOVEC 3:0

KRK Stadion Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100. Sudac: Ivor Firm (Zagreb). Strijelci: 1:0 Brdar (22′-11m), 2:0 Josipović (39′), 3:0 Alilović (48′). Žuti kartoni: Mijić, Zec (Krk).

KRK: Magaš, Con, Alilović, Zec (od 78′ Šimunović), Mijić (od 68′ Kovačević), Golić, Brdar (od 37′ Josipović), Pejić, Frančišković, Malinić, Gibičar.

VRBOVEC: Jurić, Vrtar (od 82′ Ištvanović), Ćosić, Šimić, Colarić, Dimović, Busija, Vimislicky, Boroša, Nakić (od 29′ Krizmanić), Plušec (od 87′ Fugaj).

Nakon kiše dolazi sunce! Tako je bilo ove srijede na Krku gdje su nogometaši istoimenog kluba konačno izašli iz crne serije. Nadmoćnom igrom u oba poluvremena zabilježena je čista pobjeda nad ekipom Vrbovca.

Nogometaši krka kontrolirali su utakmicu od samog početka, ne dozvoljavajući protivniku da ni jednom ne ugrozi vrata vratara Magaša. Nakon prvih dvadesetak minuta ispitivanja snaga usljedio je udarac iz kuta Zeca a u petercu stoper gostiju Šimić skida loptu rukom sa glave Cona. Glavnom sucu utakmice Firmu nije preostalo ništa nego pokazati na bijelu točku. Brdar je bio neumoljiv za 1:0. Nastavak igre odvijao se većinom na polovici Vrbovčana koji su rijetkim i neuspješnim kontrama pokušali ugroziti domaćina. U 39. minuti nakon jednog takvog pokušaja sjevnula je kontra Krčana, odigran je dupli pas Gibičar – Josipović a ovaj zadnji rutinirano je pospremio lopti u mrežu za 2:0.

U drugom dijelu domaćin ne posustaje te od početka inicijativom pokušava čim prije riješiti utakmicu. To mu i uspjeva u 48 minuti kada agilni Alilović nakon solo prodora efektno pogađa za nedostižnih 3:0. Do kraja utakmice igrači Krka znalački kontroliraju tijek utakmice te bez nekih izrazitih prilika ista završava u prijateljskom ozračju i od samog početka lijepom ambijentu s dobro popunjenim tribinama i glasnim navijanjem dviju navijačkih skupina. (Ž. D.)

REZULTATI 31. KOLA

KURILOVEC – DUGO SELO 2:2JADRAN – TRNJE 1:4ZAGOREC – JARUN 1:4PONIKVE – DUBRAVA TK 0:3 (b.b)ZAGREB – NOVIGRAD 2:3MAKSIMIR – HAŠK 2:1ORIJENT 1919 – VINOGRADAR 4:1KRK – VRBOVEC 3:0 Vinogradar 31 23 4 4 84:33 73Dubrava TK 31 21 4 6 76:32 67Orijent 1919 31 19 5 7 67:42 62Trnje 31 16 6 9 56:36 54Kurilovec 31 13 12 6 57:34 51Dugo Selo 31 14 5 12 44:54 47Opatija 31 12 8 11 50:48 44Krk 31 13 5 13 50:48 44Jadran 30 14 2 14 50:51 44HAŠK 31 12 6 13 44:40 42Ponikve 30 12 4 14 36:48 40Zagorec 31 11 5 15 50:54 38Maksimir 31 11 5 15 48:53 38Vrbovec 31 11 4 16 42:58 37Jarun 31 11 3 17 41:52 36Novigrad 31 9 2 20 45:62 29Špansko 31 8 5 18 38:71 29Zagreb (-1) 31 4 3 24 25:89 14

SLJEDEĆE KOLO (18. svibnja): Opatija – Krk, Vrbovec – Orijent 1919, Vinogradar – Maksimir, HAŠK – Zagreb, Novigrad – Ponikve, Dubrava TK – Zagorec, Jarun – Jadran, Trnje – Kurilovec, Dugo Selo – Špansko.