Prijateljska utakmica

foto Opatija svladala Orijent 2:1 po velikoj kiši na Omladinskom igralištu

Detalj s kišnog ogleda na Omladinskom igralištu/Foto I. TOMIĆ
Objavljeno: 2. veljača 2019. u 17:50 2019-02-02T17:50:04+01:00

RIJEKA Prijateljska nogometna utakmica: Opatija – Orijent 1919 2:1 (0:1). Omladinsko igralište. Gledatelja: 30. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Strijelci: 0:1 Iličić (12'), 1:1 Kovačević (56'), 2:1 Bogolin (62'-11m).

OPATIJA: Lovrić, Jukičić, Čulina, Vlatković, Petanjek, Lucić, Lazić, Šolić, Redžepi, Pejanović, Flego. U nastavku su igrali: Hrmić, Kurilić, Cvetković, J. Rudan, Krešić, Bogolin, T. Rudan, Ugrina, Kovačević, Ismaili, Mikulica.

ORIJENT 1919: Herman, Vidas, Jergović, Andrić, Travaglia, Weitzer, Mohorovičić, Fatić, Monjac, Gerc, Iličić. U nastavku su igrali: Popović, Milinović, Hasičić, Čanković, Babić, Šarić, Casorella, Fumić, Srzentić i Mioč.

Počelo je minutom šutnje za Dragana Vranješa i Mišu Cvijanovića – Cviju, a završilo deset minuta ranije zbog velike kiše koja je nemilosrdno natapala igralište i tridesetak promrzlih gledatelja. Unatoč kiši i uvjetima koji nisu bili skloni nogometu igrači obje momčadi su zadovoljili u prvom redu angažmanom, trkom i agresijom. Krimejčanima je pripalo prvo, a Opatijcima drugo poluvrijeme. Miro Iličić je u 12. minuti iskoristio jednu od najmanje četiri velike prilike Orijenta pogodivši rašlje nakon udarca iz kuta. U nastavku je trener Marin Mikac izveo kompletnu novu jedanestorku, uglavnom juniore, Bogolin je s druge strane poslao na teren povratnika Sandra Ugrinu oko kojega se vrtilo sve bitno u nastavku. Nije zabio pogodak, ali je svojim kretanjem i igrom pokazao koliko je nedostajao Opatijcima na jesen. U 56. minuti Ivan Kovačević je nakon ubačaja s desnoga boka pospremio loptu u mrežu za 1:1, a isti igrač zaradio je i najstrožu kaznu sedam minuta kasnije koju je Baltazar Bogolin pretvorio u pobjednički pogodak.

Zanimljivo je da su u nastavku u dresu Orijenta zaigrali Luka Šarić, Karlo Milinović i Giuliano Popović – sinovi nekadašnjih prvotimaca i oružara Rijeke – Danijela Šarića, Damira Milinovića i Rustema Gashija.