Nova pobjeda Marseillea, Ćaleta-Car igrao cijeli utakmicu

REUTERS

REUTERS

Strijelci za nova tri boda Marseillea bili su Sanson (17) i Payet (41-11m).

Nogometaši Marseillea učvrstili su se na drugom mjestu ljestvice francuskog prvenstva petom uzastopnom pobjedom svladavši kao gosti Angers sa 2-0 (1-0) u dvoboju 16. kola.

Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta za Marseille, dok je Mateo Pavlović ušao u igru za Angers u 71. minuti.

Drugi Marseille sada ima 31 bod, dva manje uz dvije utakmice više od vodećeg Paris SG-a, dok je Angers pao na četvrto mjesto sa 24 boda, dva manje od Bordeauxa koji je na svom terenu nadigrao Nimes sa 6-0 (2-0).

Dvoboj u Bordeauxu obilježio je prekid od 25 minuta kojega su prouzročili domaći navijači na samom početku iskazujući nezadovoljstvo protiv postupaka uprave kluba. Naime, u prošloj utakmici najžešćim je navijačima oduzet jedan transparent u kojemu su protestirali protiv dopredsjednika kluba pa su početkom utakmice u utorak sjeli uz rub travnjaka, a sudac utakmice je procijenio kako postoji opasnost od njihova utrčavanja na teren.

Nakon što je utakmica nastavljena Bordeaux je napunio mrežu gostiju. Trostruki strijelac bio je Maja (24, 37, 53), a potom su mrežu gostiju pogodili još De Preville (58) i Otavio (76, 87). Toma Bašić ušao je u igru u 75. minuti umjesto Maje.

Brest je na svom terenu uvjerljivo svladao Strasbourg 5-0 (2-0) golovima Mendyja (20), Battocchija (45+1, 53, 75) i N’Gome (90+4-11m). Brest je 12. sa 21, a Strasbourg 15. sa 18 bodova.

U utorak još igraju Lyon i Lille, dok su ostali susreti 16. kola na programu u srijedu.