Treća HNL zapad

Nogometaši Krka s pet pogodaka ispratili nekadašnjeg prvaka Hrvatske!

P. N.

Robert Brdar postigao je tri pogotka "pjesnicima"/V. KARUZA

Od prve do zadnje minute nogometaši Krka održali su pravu nogometnu lekciju bivšem prvoligašu iz Kranjčevićeve

KRK SRC Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 150. Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 Kurolt (30′), 2:0 Brdar (44′), 3:0 Brdar (49′), 4:0 Brdar (65′-11m), 5:0 Frančišković (72′). Žuti karton: Mijić (Zagreb).

KRK: Berković, Con, Kurolt (od 70′ Golić), Čuturilo, Totić, Mijić (od 46′ Zec), Brdar (od 66′ Josipović), Frančišković, Malinić, Gibičar, Vidović.

ZAGREB: Kurtović, Prpić (od 46′ Regović), Josipović (od 46′ Bektaši), Jokić, Vinski, Čilić, Matijević (od 57′ Rajnović), Marinić, Bukvašević, Medić, Pavlic.

Od prve do zadnje minute nogometaši Krka održali su pravu nogometnu lekciju bivšem prvoligašu iz Kranjčevićeve. Pet pogodaka završilo je u mreži vrlo dobrog Kurtovića koji je u nekoliko navrata spašavao svoju ekipu od još veće rezultatske katastrofe. U 8. minuti utakmice Kurolt najavljuje golijadu, međutim vratnica i milimetri spašavaju goste. Igrala se 23. minuta kada Čuturilo iz slobodnog udarca iskosa puca preko zida u same rašlje, no vratar gostiju dobro intervenira i izbacuje loptu u korner. Sedam minuta kasnije brza izmena lopte Gibičar – Brdar – Kurolt i vodstvo od 1:0.

Krčani se ne mire minimalnim vodstvom i svim snagama nastoje doći do drugog zgoditka, ali dobre prilike propuštaju najprije Kurolt u 33. minuti, a Totić nakon kornera u 40. minuti glavom šalje loptu zamalo kraj desne vratnice. Gol je stalno visio u zraku, a da se spusti na zemlju zaslužan je Brdar u samom smiraju prvog dijela utakmice nakon asistencije Vidovića. Najbolji strijelac Krka topovskim je udarcem sa visine 11 metara zakucao loptu iza leđa nemoćnog Kurtovića.

U drugom dijelu nastavak igre iz prvog i odmah na početku pravodobni ulazak igrača utakmice Brdara u šesnaesterac Zagrepčana i mreža se po treći put zatresla. Mlada ekipa gostiju bila je u konopcima te je bilo samo pitenje s koliko će zgoditaka razlike biti ispraćena sa Bodulije. U 65. minuti prodor Kurolta zaustavljen je prekršajem u šesnaestercu te je sudac Jerbić pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Brdar postigavši svoj treći zgoditak na utakmici. U 72. minuti nije bilo posjetitelja na stadionu koji nije zapljeskao eurozgoditku Frančiškovića, koji je metar unutar kaznenog prostora volejem ljevicom pogodio same rašlje Zagrebaša za konačnih 5:0.

Ostali rezultati 1. kola Treće HNL zapad: Jarun – Dugo Selo 1:0, Dubrava TK – Špansko 2:1, Novigrad – Kurilovec 0:1, HAŠK – Jadran 2:0, Vrbovec – Ponikve 0:1. Nedjelja: Trnje – Opatija (11 sati), Vinogradar – Zagorec (17.30 sati).