Borba za drugo kolo

Njemački nogometni kup: Schalke lako protiv četvrtoligaša, St Pauli ispao nakon produžetaka

Dalje je prošao i Darmstadt 98 koji je na gostovanju pobijedio Magdeburg sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Tobias Kempe iz kaznenog udarca u trećoj minuti.

BERLIN – Nogometaši Schalkea izborili su plasman u drugo kolo njemačkog nogometnog Kupa nakon što su na gostovanju pobijedili četvrtoligaša Schweinfurt sa 2-0.

Pobjedu Schalkeu donijeli su Nabil Bentaleb golom iz jedanaesterca u 24. minuti, te Adam Jabiri koji je u 75. minuti postigao autogol.

U najzanimljivijem susretu večeri trećeligaš Wehen Wiesbaden je nakon produžetaka pobijedio drugoligaša St Pauli 3-2. Golove za domaćine zabili su Soren Reddemann (35), Manuel Schaffler (103-11m) i Niklas Schmidt (106), dok su strijelci za St. Pauli bili Richard Neudecker (51) i Christopher Avevor (109).

Preostali susreti prvog kola igraju se u subotu, nedjelju i ponedjeljak. Branitelj naslova Eintracht gostuje kod Ulma, dok će Niko Kovač i Bayern Munchen gostovati kod četvrtoligaša SV Drochtersen/Assela.