Krimejski preporod

Nakon seniora koji su izborili Drugu HNL, juniori Orijenta 1919 ušli u Prvu HNL!

Amaterski prvaci Hrvatske i novi prvoligaši

RIJEKA Juniori Orijenta 1919 od iduće su sezone prvoligaši. Mladi riječki nogometaši u Karlovcu su pobijedili Solin u kvalifikacijskoj utakmici za popunu Prve lige 5:4 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Utakmica je nakon 90 minuta završila bez pobjednika (1:1), Solin je poveo u 40. minuti pogotkom Mateja Maretića, nakon čega je u 85. minuti gol za »crvene« s Krimeje postigao David Čandrlić, koji je ujedno i promovirao svoju momčad u prvoligaško društvo budući da je bio precizan i u izvođenju posljednjeg kaznenog udarca na utakmici.

Osim Čandrlića, za Orijent 1919 golove s »kreča« postigli su Nino Jovanović i Patrik Srzentić, dok su neprecizni bili Petar Vukajlović i Karlo Milinović. Orijent 1919 u Karlovcu je igrao u sastavu: Romano Benulić, Luka Šarić, Hrvoje Hodak, Karlo Milinović, NIno Jovanović, Karlo Radošević, David Čandrlić, Patrik Marić, Lovro Tomljanović (71’ Patrik Srzentić), Petar Vukajlović i Fran Ivan Brguljan (63’ Filip Jagić). Momčad Duje Bakovića na najbolji je mogući način završila sezonu koja će se dugo pamtiti, seniori su izborili Drugu ligu, a juniori postali prvoligaši.