Englesko prvenstvo

Najefikasnija utakmica: ‘Šestica’ Tottenhama protiv Evertona na Goodison Parku

Reuters

Reuters

U najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg dijela engleskog prvenstva Tottenham je na gostovanju pobijedio Everton sa čak 6-2. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Tottenhama u prvenstvu, te šesta u nizu bez poraza u svim natjecanjima. Zanimljivo, Tottenham je ove sezone dobio osam od 10 gostovanja, a samo je uspješniji Liverpool koji također ima osam gostujućih pobjeda, te dva remija.Everton je odlično otvorio utakmicu i u 21. minuti je poveo golom Thea Walcotta. Međutim, Tottenham je do konca prvog dijela okrenuo rezultat postigavši čak tri gola. Izjednačio je Son Heung-Min u 27. minuti nakon velike pogreške domaćeg vratara Jordana Pickforda. Vratar engleske vrste je nepotrebno izletio izvan kaznenog prostora i sudario se s vlastitim braničem Kurtom Zoumom. Pickfordovu pogrešku iskoristio je Koreanac zabivši za 1-1 u praznu mrežu. Bila je to već treća slična Pickfordova pogreška ove sezone. Za 2-1 je zabio Dele Alli u 35. minuti, a do kraja poluvremena za goste je zabio i Harry Kane u 42. minuti. Na samom otvaranju drugog dijela Christian Eriksen je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora povisio na 4-1. Tračak nade Evertonu donio je Gylfi Sigurdsson u 51. minuti, međutim do kraja utakmice gosti su zabili još dva gola za uvjerljivih 6-2, a strijelci su bili najbolji igrači utakmice Son (61) i Kane (74).Tottenham je ovom pobjedom učvrstio treće mjesto sa 42 boda, ali sada ima sveg dva boda manje od Manchester Cityja na drugoj poziciji, dok je u vodstvu Liverpool sa 48 bodova. Everton je na 11. mjestu sa 24 boda.Englesko prvenstvo nastavlja se već 26. prosinca kada je na rasporedu ‘Boxing Day’.