Izborili plasman

Monaco u polufinalu Liga kupa

Nogometaši Monaca izborili su plasman u polufinale Liga kupa nakon što su u četvrtfinalu na gostovanju pobijedili Nicu 2-1. Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Monaco je poveo u trećoj minuti golom Thomasa Lemara, izjednačio je Alassane Plea u 18. minuti, a goste je u novu prednost doveo Adama Diakhaby u 37. minuti. U nastavku susreta nije bilo toliko prilika kao u prvom dijelu. Nica je pokušala izjednačiti, ali nije pronašla pravo rješenje i Monaco je obranio prednost.Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić ne brani u Kupu, a na vratima Monaca bio je Diego Benaglio.Preostale tri utakmice četvrtfinala na rasporedu su u srijedu, a sastaju se Rennes – Toulouse, Amiens – PSG i Angers – Montpellier.