Četvrta HNL

Miculinić iz slobodnjaka slomio otpor žilavih Senjana

P. N.

Slavlje nogometaša Grobničana/R, BRMALJ

MAVRINCI Stadion Adelije Bebe Haramija. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 6,5. Pomoćnici: Sobol (Hreljin) i Milković (Viškovo). Strijelci: 1:0 Valić (36′), 1:1 Rubčić (47′), 2:1 Miculinić (55′), 3:1 Pilčić (81′-11m). Žuti kartoni: Gundić, Babić (Grobničan), Jasprica, Tomac, Hajdini (Nehaj).

GROBNIČAN: Srok 6,5, Jukić 6,5, Miculinić 7, Poropat 7 (od 84′ Smojver -), Pilčić 6,5, Matković 6,5 (od 90′ F. Bosančić -), Valić 7 (od 74′ Conjar -), Gundić 6,5, Fućak 6,5, Prtenjača 6,5, Babić 6 (od 69′ Golić -).

NEHAJ: Baričević 6,5, Pejanović 6 (od 86′ I. Starčević -), Lagumdžija 5,5 (od 71′ R. Starčević -), Prizmić 6, Jasprica – (od 25′ Rončević 6), Tomac 7, Hajdini 6,5, Vukelić 6,5, Filipović 5,5, Rubčić 7, Hodak 6 (od 46′ Ajdini 6).

U 55. minuti Miculinić je izveo slobodni udarac s lijeve strane, moglo bi se reći bilo je to nešto između udaraca i ubačaja, a lopta preletjela sve igrače u šesnaestercu i završila u samom kutu vratara Barićevića – 2:1. Po viđenom, bio je to ključni trenutak derbija nakon kojeg su Grobničani zaigrali još bolje, a Senjanima kao da su definitivno “potonule lađe”.

Pilčićeva potvrda

Gosti su izjednačili u najbolje vrijeme, početkom drugog dijela nakon dobre akcije u tri poteza. Hajdini je gurnuo loptu na bok za Tomca, on još bolje pronašao u šesnaestercu Rubčića koji je odmjerenim udarcem matirao Sroka – 1:1. No, nakon kobnog prekida “uskoci” se više nisu mogli vratiti… U 77. minuti Pilčić je zapucao stopostotnu šansu, s pet metara neometan je promašio čistu loptu na dodavanje Fućka. No bio je puno sigurniji u 81. minuti kada je s kreča efektno matirao Baričevića nakon što je Filipović pomalo neočekivano i bez potrebe srušio Prtenjaču i samo dolio vodu na grobnički mlin… Grobničani su zasluženo slavili, pokazali da raspolažu s većim potencijalom i mladosti koja obećava, Senjani su bili vrlo dobri i žilavi u nekim dijelovima utakmice, no nismo smogli snage za drugi povratak u utakmicu.

Baričevićeve obrane

“Uskoci” su u prvom dijelu nametnuli uspavanku, bili čvršći u duelu, brži na lopti, dok je igra domaćina bila prilično mlaka i neprepoznatljiva. No, u takvoj igri Grobničani su ipak stvorili više šansi, a vratar Baričević s nekoliko dobrih obrana bilo najzapaženiji u redovima “zeleno-bijelih”.

U 3. minuti Baričević je loptu Pilčića zaustavio između nogu, u 4. Hajdini dobro tukao sa 16 metara, ali se Rubčić nije snašao na odbijenoj lopti. Domaći su potom (7′) izveli dva kornera u nizu, ali udarce Gundića i Pilčića senjski je vratar obranio.

I onda je u 19. minuti viđena najljepša akcija prvog dijela koja je išla “po špagi”, brzo i točno, a u završnici ju je okončao Tomac udarcem s 18 metara pogodivši gredu. S tribina se prolomio pljesak gledatelja…

Nakon toga “crveni” su zaigrali ozbiljnije, dvije velike prigode imali su Valić (26′) i Poropat (34′), no Baričević se nije dao iznenaditi. Nehajev čuvar mreže ipak nije mogao ništa u 36. minuti kada je lopta na lijevoj strani šesnaesterca došla do Valića, on lažnjakom bacio na pod Lagumdžiju i silovito po sredini gola matirao Baričevića – 1:0. (D. F.)

CRES – MLADOST 2:0

CRES Igralište: Dari. Gledatelja: 30. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje). Pomoćnici: Kukuljan (Podkilavac), Valenčić (Škalnica). Strijelci: Cianci (52′), 2:0 Kalanj (60′). Žuti kartoni: Halilović, Tončinić (Mladost). Crveni karton: Marijanović (Mladost, 56′).

CRES: Zmajla, Bećar, Turkalj, Jusufi, Šegon (od 46. Alšić), Cianci, Žarić (od 85. Kovačić), K. Zubović (od 81. T. Zubović), Crnovršanin, Kalanj (od 89. Mravić), Kučinić.

MLADOST: Tončinić, Marijanović, Paus, Halilović, Vujica (od 89. Milotić), Bogdan, Valčić (od 89. Baković), Funčić, Baf (od 71. Geromella), Livović, Bradarić (od 89. Raković).

VINODOL – PAZINKA 0:0

NOVI VINODOLSKI Igralište: Bahalin. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum). Pomoćnici: Merle (Viškovo), Badjuk (Rijeka). Žuti kartoni: Šmit (Vinodol), Pavlović, Mendiković (Pazinka).

VINODOL: Godinić, Uremović, Lenac, Šmit (od 86. A. Petrinović), Tomić (od 82. Smolčić), T. Petrinović, Lopac, Tonković, Begić, Preni (od 76. Vidović), Buljat.

PAZINKA: Beblek, Erik (od 46. Maksenčuk), Zgrablić, Ivetić, Matika, Pavlović, Ivetac, I. Lepinjica (od 46. Pavlović), M. Lepinjica (od 76. Maružin), Badrov, Rabar.

NAPRIJED – VIHOR 3:1

HRELJIN Igralište: Lonja. Gledatelja: 100. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka). Pomoćnici: Radić (Kastav), Mrkela (Rijeka). Strijelci: 1:0 Lukačić (23′), 2:0 Štimac (33′-11m), 2:1 Županec (48′), 3:1 Ende (84′-11m). Žuti karton: Tarle (Naprijed). Crveni karton: Županec (Vihor, 77′).

NAPRIJED: Ciani, Brnja, Udović, Baljak, Štimac (od 71. Lončar), Blašković, Tarle (od 46. Radan), Lukačić (od 64. Prpić), Aščić (od 85. Sablić), Žarković (od 88. Vujičić).

VIHOR: B. Jerčenović, Žunić (od 85. A. Jerčenović), Erceg, Brozić, Turčić (od 64. Alinčić), Županec, Mance, Brelih (od 46. Dorčić), Radić, Randelj, Grbac.

OTOČAC – CRIKVENICA 0:1

OTOČAC Gradsko igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija). Pomoćnici: Janković (Viškovo), Kulaš (M. Draga). Strijelac: 0:1 Merle (24′). Žuti kartoni: Vuković, Tonković, A. Krznarić, Orešković (Otočac), Merle, Svetić, Vukelić, Prpić (Crikvenica).

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić (od 72. Kostelac), Draženović (od 62. A. Ostović), Smolčić, Banić, Bogdanić, Vuković, M. Krznarić (od 84. M. Ostović), Vidmar, Tonković, Cindrić (od 46. Orešković).

CRIKVENICA: Stipanov, Brkljača, Svetić (od 46. Kuši), Petrović, Vukelić, Prpić, Merle, Pašuld, Knežević, Butorac, Mijolović (od 84. Škoro).

RUDAR – HALUBJAN 1:0

LABIN Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Željko Bunčić (Poreč) 7. Pomoćnici: Buvinić i Halilović (oba Umag). Strijelac: 1:0 Bembić (83′). Žuti kartoni: Dragovina, Čudić (Rudar), Bencek, Kovačić, Kovčalija, Sviličić (Halubjan). Crveni karton: Edis Kurtić (Rudar, 63′).

RUDAR: Blažina -, Dragovina 6 (od 70. Baslijera 6), Paić 6, Načinović 6 (od 46. Bembić), Stojković 6 (od 90. Vidas), Macan 7 (od 90. Uzelac), Juričić 6,5, Dadić 6, Hasanbegović 6,5, Kurtić 5, Paravić 6 (od 75. Kozić 6).

HALUBJAN: Kukić 6,5, Bilić 5,5, Bencek 5,5, Simčić 6, Kinkela 5,5, Hrgović 5,5, Zeko 5,5 (od 85. Mujkanović -), Kovačić 5,5 (od 55. Katić 5,5), Miočić 5,5 (od 67. Sviličić 5,5), Majetić 5,5 (od 60. Brnčić 6), Kovčalija 6.

U utakmici koja kvalitetom nije mogla zadovoljiti nikoga tko je bio na Gradskom stadionu, Rudar je pomalo sretno i spretno, ali zasluženo, uspio pobijediti »fenjeraša« Halubjan. Labinjani su u konačnici bili bolji upravo za taj jedan gol, a trenutak odluke dogodio se sedam minuta prije kraja utakmice, u trenucima kada su imali igrača manje. Tada je Macan »vrtio« gostujuće igrače u njihovom šesnaestercu, kada je jedan od njih u pokušaju izbijanja lopte istu odličnu servirao Bembiću koji je ostao sam ispred Kukića i s pet metara pogodio lijevi donji kut za konačnih 1:0 i veliko slavlje domaćih. (R. F.)

ROVINJ – BORAC 1:2

ROVINJ Igralište Valbruna. Gledatelja: 80. Sudac: Toni Zrno (Medulin) 5. Pomoćnici: Oroz i Ušić (oba Pula). Strijelci: 1:0 Krajcar (10′), 1:1 Grbac (35′), 1:2 M. Karlović (62′-ag). Žuti kartoni: Kajtazi, Krajcar, Rudela (Rovinj), Tomiek, Imeraj, Ilijazi, Spaić (Borac).

ROVINJ: Starčić 6,5, Vidan 6, Rojnić 6, Kajtazi 6, Matošević 6 (od 67 K. Karlović 6), Paulinić 6, Kazalac 6, Batelić 6, Krajcar 6, M. Karlović 6, Rudela 6 (od 70. Stojanov 6).

BORAC: Ćućić 6,5, Tomiek 6, Ivančić 6 (od 48. Grdinić 6,5), Kovač-Birkaš 6, Slavujević 6,5, Grbac 7, Dukađin 6,5 (od 81. Franko -), Brdar 7,5, Imeraj 6,5, Razmilić 6,5 (od 71. Stanišić 6), Ilijazi 6,5.

Bolji i razigrani gosti koji su imali više loptu u svojim nogama zasluženo odnose bodove rovinjskim kanarincima koji su pokazali jednu od najslabijih utakmica na Valbruni ove jeseni. Već u 10 minuti domaćin dolazi u vodstvo nakon što je slobodan udarac sa 20-tak metara izveo Teo Krajcar, a put lopti prema mreži olakšao je i vratar Ćućić.  Smišljenu akciju pred golom Rovinja u 35 minuti izveli su gosti kad je Slavujević petom uposlio Grbca, a ovaj neobranjivo s ivice šesnaesterca loptu šalje u mrežu i poravnava rezultat. Nastavak je pripao igračima Borca koji su se više kretali, kratkim dodavanjima osvajali teren i stvarali povoljne prilike. U jednoj brzoj kontri u 62. minuti pred domaćim golom u gužvi najviše skače Matej Karlović koji nezgodno zahvaća glavom loptu i šalje u vlastitu mrežu.  (I. R.)

REZULTATI 12. KOLA

BUJE – ULJANIK 1:0NAPRIJED – VIHOR 3:1OTOČAC – CRIKVENICA 0:1RUDAR – HALUBJAN 1:0GROBNIČAN – NEHAJ 3:1VINODOL – PAZINKA 0:0CRES – MLADOST 2:0ROVINJ – BORAC 1:2 Grobničan 12 10 1 1 36:15 31Borac 12 7 3 2 18:11 24Pazinka 12 6 5 1 23:9 23Nehaj 12 6 4 2 23:11 22Mladost 12 5 4 3 18:17 19Rovinj 12 5 3 4 15:11 18Otočac 12 5 3 4 12:14 18Vinodol 12 4 5 3 14:15 17Buje 12 4 3 5 18:16 15Naprijed 12 4 3 5 19:20 15Crikvenica 12 4 2 6 15:20 14Uljanik 12 3 4 5 14:15 13Rudar 12 3 4 5 16:23 13Cres 12 4 1 7 14:22 13Vihor 12 2 1 9 15:31 7Halubjan 12 0 2 10 8:28 2

SLJEDEĆE KOLO (17. STUDENOGA): Borac – Buje, Mladost – Rovinj, Pazinka – Cres, Nehaj – Vinodol, Halubjan – Grobničan, Crikvenica – Rudar, Vihor – Otočac, Uljanik – Naprijed.