Prvi susreti osmine

Lokomotiva i Inter prošli u četvrtfinale Kupa Hrvatske

P. N.

ZAGREB Nogometaši Lokomotive i Intera prvi su osigurali četvrtfinale Hrvatskog kupa. Lokomotiva je slavila kod trećeligaša Zadra s 3:1, dok je Inter u Zaprešiću pobijedio pulsku Istru 1961 s 2:1.

Lokomotiva je gostovala u Zadru, a domaćin je poveo golom Blaževića već u 2. minuti. No, zagrebački sastav uspio je preokrenuti i golovima Uzunija (22), Krstanovića (45) i Datkovića (55) doći do plasmana u četvrtinale. U Zaprešiću je u jedinome međusobnom okršaju prvoligaša u osmini finala Inter bio bolji s 2:1 od Puljana na čijoj klupi je debitirao novi trener Krunoslav Rendulić.

Preostali parovi osmine finala (srijeda): Krk – Osijek (14 sati, stadion Josip Uravić-Pepi), Zelina – Dinamo (14 sati, stadion Sv. Ivan Zelina), Marsonia Slavonski Brod – Slaven Belupo (14 sati, stadion uz Savu), Vinogradar Mladina – Jadran Ploče (14 sati, stadion Mladina), Šibenik – Hajduk (16 sati, stadion Šubićevac), Varaždin – Rijeka (19 sati, stadion NK Varaždin).