Englesko prvenstvo

Liverpoolu golijada protiv Arsenala

Reuters

Reuters

U derbiju prvog kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju u Londonu pobijedio Arsenal 4-3.

Bila je to ‘luda’ utakmica sa sedam golova, nizom prilika i promašenim kaznenim udarcem.

Arsenal je poveo 1-0 u 31. minuti golom Thea Walcotta, samo minutu nakon što je isti igrač promašio jedanaesterac. Liverpool je potom okrenuo rezultat postigavši za 17 minuta četiri gola, no umalo je sve prosuo. ‘Topnici’ su 15 minuta prije kraja utakmice smanjili na 3-4, ali su ‘Redsi’ ipak obranili pogodak prednost.

Strijelci za Liverpool bili su Philippe Coutinho (45+1, 56), Adam Lallana (49) i Sadio Mane (63), dok su golove za Arsenal osim Walcotta zabili i Alex Oxlade-Chamberlain (64) i Calum Chambers (75).

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool, a u 41. minuti je dobio žuti karton.

U prvom nedjeljnom susretu Manchester United je na gostovanju pobijedio Bournemouth 3-1 otvorivši sezonu pod vodstvom Josea Mourinha s tri boda. United je rutinski stigao do pobjede na Vitality stadionu. Gosti su poveli 3-0 golovima Juana Mate (40), Waynea Rooneyja (59) i Zlatana Ibrahimovic (64), dok je pogodak za domaćine zabio Adam Smith (69). Za United nije nastupio najskuplji igrač na svijetu Paul Pogba jer ima suspenziju od prošle sezone.

Prvo kolo u ponedjeljak zatvaraju Chelsea i West Ham našeg Slavena

REZULTATI:Arsenal – Liverpool              3-4 (Walcott 31, Oxlade-Chamberlain 64, Chambers 75 / Coutinho 45+1,56, Lallana 49, Mane 63)Bournemouth – Manchester United 1-2 (Smith 69 / Mata 40, Rooney 59, Ibrahimovic 64)U subotu:Manchester City – Sunderland     2-1 (Aguero 4-11m, McNair 87-ag / Defoe 71)Southampton – Watford          1-1 (Redmond 57 / Capoue 9)Burnley – Swansea City           0-1 (Fer 82)Crystal Palace – WBA            0-1 (Rondon 74)Everton – Tottenham            1-1 (Barkley 5 / Lamela 59)Middlesbrough – Stoke City       1-1 (Negredo 11 / Shaqiri 67)Hull City – Leicester City          2-1 (Diomande 45+1, Snodgrass 57 / Mahrez 47-11m)