Liga prvaka

LUDI POČETAK: Messi zablistao s tri gola PSV-u, Interu i Liverpoolu drama u finišu

P. N.

Leo Messi/Foto REUTERS

Milanezi režirali preokret u posljednjih deset minuta utakmice, Redsi prvo prokockali prednost od dva pogotka protiv PSG-a, a onda u sučevoj nadoknadi vremena došli do pobjede.

BARCELONA Počela je Liga prvaka! I to kako! Prve dvije utakmice u skupini B iz tkz. poslijepodnevnog programa donijele su čak sedam pogodaka. Argentinski čarobnjak Leo Messi postigao je tri pogotka (32′, 77′ i 88′) u 4:0 pobjedi Barcelone nad PSV-om. Četvrti gol djelo je Dembelea u 75. minuti. Španjolci su od 79. minute igrali bez isključenog Umtitija. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je 85. minuta nakon čega je zamijenjen.

Pravu dramu vidjeli su navijači na kultnom San Siru. Tottenham je vodio pogotkom Eriksena do 86. minute kada je Icardi najavio veliki preokret Milaneza. U trećoj minuti sudačke nadoknade vremena konačnih 2:1 postavio je Vecino glavom nakon udarca iz kuta. Marcelo Brozović odigrao je cijelu utakmicu, dok je Ivan Perišić (dobio je i žuti karton), izašao iz igre u 64. minuti utakmice.

U skupini A Borussia Dortmund je slavila (1:0) u Bruggeu kod hrvatske kolonije predvođene trenerom Ivanom Lekom. Letica je branio cijeli susret, a ispred njega svih 90 minuta u obrani Club Bruggea igrao je Matej Mitrović. Bivši branič Rijeke nesretno je zahvatio loptu uoči jedinog gola. U drugom susretu Atletico Madrid je napravio preokret (1:2) u Monte Carlu.

U skupini C Crvena zvezda je na svojem povratničkom susretu u Ligi prvaka odigrala 0:0 protiv Napolija, a u još jednoj poslastici večeri Liverpool (bez Lovrena) je ipak uspio nadigrati PSG 3:2. Englezi su prokockali vodstvo 2:0 da bi u sučevoj nadoknadi vremena preko Firmina stigli do pobjede – 3:2. Galatasaray je u skupini D bio uvjerljiv pred svojim navijačima protiv Ćorlukina Lokomotiva (3:0), dok su Schalke 04 i Porto odigrali 1:1.

SKUPINA A

Club Brugges – Borussia Dortmund 0:1 (Pulišić 85)

Monaco – Atletico Madrid 1:2 (Gransir 18/Costa 32, Gimenez 45)

SKUPINA B

Barcelona – PSV 4:0 (Messi 32, 77, 87, Dembele 74)

Inter – Tottenham 2:1 (Icardi 86, Vecino 90+2/Eriksen 53)

SKUPINA C

C. zvezda – Napoli 0:0

Liverpool – PSG 3:2 (Sturridge 30, Milner 36pen, Firmino 90+2/Meunier 40, Mbappe 83)