Senzacionalna večer

LIGA PRVAKA Liverpool pao na Marakani, bez pobjednika u hrvatskom derbiju na San Siru

P. N.

Milan Pavkov (C. zvezda) i Joe Gomez  (Liverpool)/Foto REUTERS

Milan Pavkov (C. zvezda) i Joe Gomez (Liverpool)/Foto REUTERS

Sva četvorica hrvatskih reprezentativaca su počeli utakmicu u Milanu i svi osim Vrsaljka požutjeli. Ishod je to koji može zadovoljiti jedne i druge neovisno o pobjedi Tottenhama nad PSV-om u drugom susretu skupine B.

RIJEKA Hrvatski derbi na San Siru nije dobio pobjednika. Vrsaljko, Perišić i Brozović kontra Ivana Rakitića u dresu Intera – 1:1. Sva četvorica hrvatskih reprezentativaca su počeli utakmicu u Milanu i svi osim Vrsaljka požutjeli. Ishod je to koji može zadovoljiti jedne i druge neovisno o pobjedi Tottenhama nad PSV-om u drugom susretu skupine B.

Monaco je u skupini A pred svojim navijačima teško stradao od Club Bruggea trenera Ivana Leke, koji nije koristio usluge Karla Letice i Mateja Mitrovića. Belgijanci su ostvarili prvu pobjedu u skupini ove sezone. Ozlijeđeni Subašić nije branio za Monaco. Nikola Kalinić igrao je nešto više od sat vremena u pobjedu Atletico Madrida nad Borussiom Dortmund.

Veliko iznenađenje je pobjeda Crvene zvezde nad Liverpoolom u skupini C. Prepuna Marakana vidjela je dva pogotka Milan Pavkova u prvom poluvremenu koja su Beograđani uspjeli sačuvati i u nastavku. Remi Napolija i PSG-a dodatno je zakomplicirao situaciju u toj skupini gdje sve četiri momčad još mogu gajiti nade u prolaz u idućih krug.

Vedran Ćorluka je požutio u teškom porazu Lokomotiva u Portu. Schalke se pak rutinski obračunao s Galatasarayom u skupini D.

SKUPINA A

Monaco – Club Brugge 0:4 (Vanaken 12, 17-11m, Wesley 24, Vormer 85)

Atletico (M) – Borussia (D) 2:0 (Saul 33, Griezmann 80)

Poredak: Borussia (D) 9, Atletico Madrid 9, Club Brugge 4, Monaco 1 bod.

SKUPINA B

Inter – Barcelona 1:1 (Icardi 87/Malcom 83)

Tottenham – PSV 2:1 (Kane 78, 89/De Jong 2)

Poredak: Barcelona 10, Inter 7, Tottenham 4, PSV 1 bod.

SKUPINA C

C. zvezda – Liverpool 2:0 (Pavkov 22, 29)

Napoli – PSG 1:1 (Insigne 63-11m/Bernat 45+2)

Poredak: Liverpool 6, Napoli 6, PSG 5, Crvena zvezda 4 bod.

SKUPINA D

Porto – Lokomotiv (M) 4:1 (Herrera 2, Marega 43, Corona 67, Otavio 90+3/Farfan 59)

Schalke – Galatasaray 2:0 (Burgstaller 4, Uth 57)

Poredak: Porto 10, Schalke 8, Galtasaray 4, Lokomotiv (M) bez bodova.